Poznaliśmy zwycięzców wrocławskiej części Eliminacji do 25. Pol’and’Rock Festival!

Pięknie było we wrocławskim Centrum Koncertowym A2! Festiwal Pol’and’Rock to miejsce, gdzie zbiegają się wszystkie muzyczne drogi i gdzie wszyscy grają w rytmie miłości, szacunku i przyjaźni. Nie inaczej dzieje się w czasie koncertów półfinałowych Eliminacji do Najpiękniejszego Festiwalu Świata — każdy z zaproszonych do Wrocławia zespołów reprezentował inny gatunek muzyki i emanował ze sceny zupełnie inną energią. W końcu, po burzliwych naradach Jury, poznaliśmy kolejne zespoły, które zagrają na wielkim finale Eliminacji w warszawkim klubie Progresja.
 
Koncerty eliminacje do Pol’and’Rock Festival to niepowtarzalna okazja, by w tak krótkim czasie posłuchać tak wielu artystów, oscylujących na przeciwległych biegunach muzycznego świata. Skąd bierze się ta niepowtarzalność? Bo choć zdarza się, że ścieżki kariery zaproszonych na Eliminacje zespołów nie krzyżują się na co dzień, ich muzyka przenika wielką falą do zgromadzonej na koncertach półfinałowych publiczności, a echo tej muzyki niesie się aż do Kostrzyna nad Odrą, gdzie ma miejsce Najpiękniejszy Festiwal Świata.
 
Ta piękna muzyczna różnorodność towarzyszyła dzisiaj publiczności we Wrocławiu. Na tutejszej scenie o możliwość wystąpienia na Festiwalu walczyli: GENUZA, DARMOZJADY, IT FOLLOWS, VIRGIN SNATCH, PHILLIP BRACKEN, ZAGI, KRAKÓW STREET BAND, KWIAT JABŁONI oraz PRZYBYŁ. Gościnnie wystąpili także znani już uczestnikom Pol’and’Rock Festival —HOPE i TABU.
 
fot: Damian Mekal
 
Około godziny 23.00 Jury ogłosiło ze sceny zwycięzców wrocławskich Eliminacji. Do Finału przeszli:

– KRAKÓW STREET BAND
– ZAGI
– PRZYBYŁ
 
Na Scenę Lecha zaproszeni zostali:
– GENTUZA
– DARMOZJADY
 
Scena Viva Kultura:
– DARMOZJADY
 
Na Małej Scenie Pol’and’Rock Festival zagra: 
– KWIAT JABŁONI

Trzeba pamiętać, że choć do kolejnego etapu Eliminacji dostaje się tylko kilka zespołów, w tej grze nie ma przegranych — wystąpienie na scenie półfinałów to wielki zaszczyt dla wybranych kapel, które zostały wyłonione spośród setek nadesłanych płyt z Polski i zagranicy.
 
Wrocław to drugie po Poznaniu miasto, w których odbyły się koncerty eliminacyjne. Przed nami ostatnie półfinały — już 18 maja w gdańskim Klubie Stary Maneż na scenie wystąpią:
– BAiKA
– DIVE
– ECHA
– HURROCKAINE
– MOYRA
– SUNSMOKE
– TERRIFIC SUNDAY
– VANE
Gość: AGATA KARCZEWSKA.
Na uczestników gdańskich koncertów będzie także czekać pewna muzyczna niespodzianka.
Finał Eliminacji, na którym wystąpią wszystkie zespoły wybrane w czasie półfinałów, odbędzie się 22 czerwca w warszawskim klubie Progresja.
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!