Rekordowa liczba muzyków na memoriale DIO!

Za niewiele ponad miesiąc wystartuje największy w tej części Europy memoriał Ronniego Jamesa Dio, wokalisty zespołów takich, jak DIO, Black Sabbath, czy Rainbow. Na 8 koncertach w 8 miastach Polski wystąpi w sumie ok. 50 muzyków, w tym wokaliści związani z Accept, Turbo, Ceti, czy Animal Drive.

Uwielbiasz klasyczny rock? A bluesa? A melodyjny heavy metal? Delikatne ballady, ale też mocne uderzenie gitarowych riffów? Wszystko to znajdziesz na jednym z koncertów memoriału Ronniego Jamesa Dio. Zmarły w 2010 r. wokalista zespołów takich, jak DIO, Black Sabbath, czy Rainbow był jednym z najbardziej wszechstronnych artystów rocka, który do dzisiaj inspiruje tysiące muzyków.

 
Polscy muzycy związani ze Scream Maker, White Highway, Another Pink Floyd i Royal Acoustic, przygotowali dla Was niemal trzygodzinną podróż muzyczną przez całą karierę Dio, a do wspólnego odśpiewania jego utworów zaprosili 40 wokalistów. Wśród gości pojawią się (w zależności od koncertu) m.in. David Reece, były wokalista Accept, Grzegorz Kupczyk z Ceti, Tomek Struszczyk z Turbo, czy Dino Jelusić z Animal Drive i Sierściu z 4Szmerów.
 – To już 6 edycja memoriału, który w tej części Europy jest jedyną taką imprezą. Fani Dio wciąż pozostają wierni jego muzyce i pamięć o nim przekazują także kolejnym pokoleniom. Stąd na koncertach memoriału publiczność stanowi demograficzny koktajl, znajdziecie tam 6-latki i 60-latków. Zapraszamy wszystkich – mówi Sebastian, wokalista Scream Maker i koordynator koncertów.

Harmonogram koncertów:

17 V Warszawa, Proxima
Bilety: https://goout.net/pl/bilety/vi-tribute-to-ronnie-james-dio/thvd/

18 V Gdynia, Blues Club Gdynia
Bilety: https://goout.net/pl/bilety/vi-tribute-to-ronnie-james-dio/gjvd/

23 V Wrocław, Klub Muzyczny Liverpool
Bilety: https://goout.net/pl/bilety/vi-tribute-to-ronnie-james-dio/hjvd/

1 VI Krosno Rock Klub Iron
Bilety: https://goout.net/pl/bilety/vi-tribute-to-ronnie-james-dio/mjvd


SCREAM MAKER/WHITE HIGHWAY

DIO – Rock’n’Roll Children
https://www.youtube.com/watch?v=YEIMnkRZQQM


Bilety dostępne w klubie i online:
https://goout.net/pl/artysci/scream-maker/jnlwf/
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *