Monika Borzym i Ritmo Bloco gośćmi specjalnymi koncertu Voo Voo w Stodole!

Już w najbliższą niedzielę (14 kwietnia) w Klubie Stodoła formacja Voo Voo promować będzie materiał z najnowszego albumu „Za niebawem”. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Monika Borzym oraz Ritmo Bloco. Bilety na koncert formacji Wojciecha Waglewskiego są jeszcze dostępne w sprzedaży.

Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie, a jej założycielem jest Wojciech Waglewski – kompozytor, autor bardzo ciekawych metaforycznych tekstów, gitarzysta i wokalista. Każda z płyt Voo Voo stawała się niezwykłą muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata rocka, choć często przekraczał on rockowe granice.

Podczas kwietniowego koncertu Voo Voo w Stodole na scenie pojawi się m.in. Monika Borzym – charyzmatyczna wokalistka urodzona w Warszawie, mają na koncie 5 albumów. Jej muzyczna kariera rozpoczęła się od występu w Sali Kongresowej na festiwalu Jazz Jamboree w 2009 roku, gdzie została zaproszona przez Michała Urbaniaka. Miała wtedy 19 lat. Jej brawurowy występ porwał publiczność, wtedy też zaproponowano jej pierwszy kontrakt płytowy. Artystka jest otwarta na różne gatunki
muzyczne. Często występuje gościnnie z różnymi artystami. Śpiewała na
kilku płytach Tego Typa Mesa, zaśpiewała na płycie „Wasowski odnaleziony” pod kierownictwem muzycznym K. Herdzina. Bierze udział w projekcie Albo Inaczej wytwórni Alkopoligamia. Pisze piosenki dla innych artystów.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie również Ritmo Bloco – zespół a zarazem szkoła bębnów brazylijskich, działająca w Warszawie od 2012 roku prowadzona przez Mikołaja "Mikiego" Wieleckiego, perkusjonistę i lidera grupy perkusyjnej Ritmodelia. Ritmo Bloco to zgrana grupa ludzi uczestnicząca w koncertach, warsztatach, wspólnych wyjazdach i środowiskowych imprezach. Miesiące intensywnej pracy według oryginalnych wzorów z Brazylii zaowocowały rozwojem zespołu Ritmo Bloco, który mimo stosunkowo krótkiej historii zapraszany jest na występy na międzynarodowych festiwalach (np. Karneval der Kulturen w Berlinie, BRN '17 i '18 w Dreźnie, Bom Dia Brasil, Warszawskie Wielokulturowe Street Party, Drumpoint Slovakia w Nitrze, karnawały w Alicante i Santa Cruz de La Palma), do oprawy wielkich imprez sportowych, jak i do realizacji telewizyjnych (Świat się Kręci, The Voice of Poland, teledysk Kayah "Po co?"). Zespół wystąpił także na Światowych Dniach Pokoju na Dąbrówce 2013, Festiwalu Samba Port 2017, Festiwalu Raban w Obornikach Śląskich 2013, 2014 i 2015 oraz na 24-tym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizuje jedyny w tej części Europy zimowy festiwal samby – Samba Grzeje. W 2018r. ukazała się debiutancka płyta Ritmo Bloco zatytułowana Nieznośna lekkość bitu.


Bilety:
59 PLN – miejsca stojące
99 PLN – balkon
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl , www.ticketclub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *