POZYTYWKA | PREMIERA FUNDAMENTU MOCY!

I stało się! Za nami długo oczekiwana premiera najnowszego studyjnego wydawnictwa nowosądeckiej Pozytywki. Szumnie zapowiadany na 11 kwietnia br. „Fundament Mocy”, jak i owiany gęstą mgłą tajemnicy premierowy klip, nareszcie ujrzały światło dzienne! Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że ma być dynamiczniej, ciekawiej i jeszcze bardziej Pozytywkowo, jak również to, że nowy kawałek zbiegnie się z premierą drugiego krążka. Co do reszty, mogliśmy jedynie snuć domysły. 
 
Zamieszczony niedawno na łamach portalu teaser „Fundamentu Mocy”, oprócz stylizacji zespołu na mod(ł)ę starożytnego Rzymu i korespondującej z nią lokacji, zdradzał (jak to teaser) stosunkowo niewiele. Teraz już wiemy i z tego miejsca prezentujemy wam kolejny po „Neonach” świeżutki kawałek z nowej płyty, załączony do niego klip i garść informacji z pierwszej ręki. Panie i Panowie, przed państwem „Fundament Mocy” i premierowe „Mentalne Budowle”! 
 

 
Warto zapoznać się z najnowszą twórczością zespołu Pozytywka i zagłębić się w opowieść, którą niosą wszystkie zawarte na albumie utwory. „Fundament Mocy”, podobnie jak debiut, zachwyca zupełnie innym podejściem do tworzenia muzyki i chęcią pokazania czegoś nowego. Zachowano tu doskonałą równowagę między mocniejszymi riffami a subtelną elektroniką. Podczas słuchania ciężko odczuć, by któreś piosenki zlewały się ze sobą. Łączenie w spójną całość różnych odmiennych elementów dostarcza emocjonalnej siły, ale i pokaźnej dawki pozytywnych emocji – optymizmu, twórczej odwagi i nadziei. Płyta stanowi kolejną po „Pogodnej Unii Bohaterów” część bardziej rozbudowanego i głębszego konceptu: z jednej strony nawiązującego do debiutu formacji z 2017 roku, z drugiej tego, co w przyszłości stawiane będzie na fundamentach drugiego longplaya. 
 
Muzycy nie kryją dumy z „Fundamentu Mocy”: To kolejny wymiar Pozytywki, który obudzi w słuchaczu drzemiącą moc! Nowy, energiczny album przedstawia przygody, przyjaźń oraz przenosi w rozmaite magiczne krainy, od pięknej natury po kosmiczne wibracje – komentuje Daniel „Deny” Gądek, lider formacji, i dodaje: „Mentalne Budowle” to utwór przedstawiający jak wielką moc twórczą ma myśl. Wszystko to, o czym myślimy, czy też wizualizujemy w naszych głowach, kreuje naszą rzeczywistość. Każde wyobrażenie ma swój skutek, a mając otwarty i jasny umysł możemy świadomiej dobierać myśli i budować swoje życie za pomocą marzeń. Także nie bójcie się marzyć!
 
Fundamenty są solidne, aż miło pomyśleć jak będą wyglądać kolejne piętra tego muzycznego konceptu – mówi Bartosz Szarek, menadżer Pozytywki, i podsumowuje ostatni okres współpracy z zespołem: Parafrazując słowa klasyka: „Człowiek zostaje menadżerem, kiedy nie może być artystą. Tak samo, jak staje się donosicielem, kiedy nie może być policjantem. Albo informatorem, kiedy nie może być żołnierzem”. Półrocze spędzone z zespołem było dla mnie czasem wyjątkowym, pięknym i trudnym, frustrującym i fascynującym, „nowym” i „starym”. Miałem do czynienia z wieloma zespołami, ale w porównaniu z nimi, większość z nich była cienka jak barszcz z podłej jadłodajni. Chłopaki są inni! Przyznaję się oficjalnie – jestem wyznawcą zespołu Pozytywka!
 
Oprócz formatu fizycznego, „Fundament Mocy” będzie wkrótce dostępny poprzez iTunes, Spotify, Tidal oraz inne serwisy tego typu. A co przyniosą najbliższe miesiące? Juwenaliami Krako(w)skimi 2019 ekipa z Nowego Sącza inauguruje wiosenno-letni okres koncertowy, a już w maju fani dostaną w swoje ręce kolejny materiał wideo. Do którego utworu tym razem? Tak jak w przypadku premierowego klipu, tak i w tym temacie możemy jedynie snuć domysły. Fakt faktem, „Mentalnymi Budowlami” zespół mocno podkręcił oczekiwania fanów względem przyszłych nowinek wydawniczych. Nasze również. Zatem z niecierpliwością oczekujemy na kolejne muzyczne doniesienia z obozu Pozytywki, a tymczasem przypomnijmy utwór, od którego wszystko się zaczęło: zapowiadający „Fundament Mocy” kawałek „Neony”. 
 

 
„Fundament Mocy” | Tracklista
 
1. Wiosna
2. Screamo Trickz
3. Biały Lew
4. Lato
5. Neony
6. Jagody
7. Raiders
8. Ścieżka Goku
9. Zaczarowane Koło
10. Doktor Elektron
11. Mentalne Budowle
 
 
Obecny skład zespołu
Daniel „Deny” Gądek – gitara, wokal, muzyka
Andrzej „Sajan” Stec – wokal
Kamil „Kadżor” Nędzia – rap
Wojciech „Wojtas” Fedeńczak – gitara basowa
Piotr „Pietro” Mordarski – perkusja
Michał Mordarski – gitara rytmiczna
Jonathan „Jonek” Hojdys – instrumenty klawiszowe/elektronika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!