Prophets of Rage oraz Ralph Kaminski zagrają na Pol’and’Rock Festival

W czasie poniedziałkowej audycji Jurka Owsiaka „Zaraz Będzie Ciemno” na antenie Antyradia poznaliśmy dwóch kolejnych wykonawców, których zobaczymy na tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival. W piątek 2 sierpnia na Dużej Scenie pojawi się amerykańska supergrupa Prophets of Rage – zespół powołany przez muzyków Rage Against The Machine, Audioslave, Public Enemy i Cypress Hill. W sobotę 3 sierpnia na Małej Scenie odbędzie się koncert Ralpha Kaminskiego.

 
Prophets of Rage – amerykańska supergrupa!
 
Mianem supergrupy określa się kapelę, w której skład wchodzą muzycy, znani z udanej kariery w innych popularnych zespołach muzycznych. Prophets of Rage zasługuje na ten tytuł jak mało jaki zespół. Kapela, współtworzona przez wybitnych muzyków rozgrzeje do białości Dużą Scenę Najpiękniejszego Festiwalu Świata.
Określani mianem rockowo-rapowej supergrupy, Prophets of Rage to kapela, którą tworzą muzycy doskonale znani fanom muzyki ze swoich osiągnięć w innych, bardzo popularnych zespołach. W skład uformowanej w 2016 roku kapeli wchodzą: trzej członkowie Rage Against the Machine i Audioslave (basista Tim Commerford, gitarzysta Tom Morello, perkusista Brad Wilk), dwóch członków Public Enemy (DJ Lord i rapper Chuck D), oraz rapper B-Real ze zespołu Cypress Hill. Doskonali muzycy tworzący Prophets of Rage reprezentują dwa, zdawałoby się sprzeczne ze sobą, gatunki muzyki — rap i rock. Jednakże członkowie kapeli udowadniają, że przemyślana mikstura hip-hopowych beatów, rapowych zwrotek, popisów DJ-skich z charakterystycznymi dla muzyki rockowej potężnymi dźwiękami gitar i rytmem perkusji owocuje powstaniem muzyki niepodobnej do niczego, co znaliśmy dotychczas. W nieoczekiwany sposób aranżują znane przeboje, zremiksowane utwory zyskują zupełnie nowe, muzyczne tło, a muzycy bawią się konwencjami gatunku, łącząc ze sobą mocne, rockowe uderzenie z hip-hopową siłą przekazu.
 
Prophets of Rage to formacja, która znakomicie nawiązuje kontakt z fanami, a ich występy to żywy dialog z publicznością, która nie tylko szaleje w pogo pod sceną, ale też ma okazję do tego, by wziąć udział w swoistej muzycznej manifestacji i proteście w imię sprawiedliwości, uczciwości i wolności.
Zespół pojawi się na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival w piątek, 2 sierpnia, o godzinie 20:50.
 

Ralph Kaminski wystąpi na Małej Scenie!
 
Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, tworzący autorska muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu.

Ralph jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, studiował również na Muzycznym Uniwersytecie CODARTS w Rotterdamie. Artystycznie związany także z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku.

Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak Grand Prix międzynarodowego festiwalu CARPATHIA 2011 czy głównej nagrody na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA 2013. W 2014 roku został również nominowany do prestiżowej nagrody artNoble w kategorii muzyka.

W 2016 roku został wydany debiutancki album Ralpha Kaminskiego „Morze”. Znajdujące się na płycie utwory to spójny, bardzo osobisty materiał, stworzony w całości przez Kaminskiego. Jego muzyka jest dojrzała, głęboka i poruszająca, głównie dzięki różnorodnemu, wymykającemu się oczywistym klasyfikacjom wokalowi artysty. 

Po świetnie przyjętym debiucie czas zmienić kierunek i rozpocząć nowy rozdział. Ralph wraz z My Best Band In The World niebawem ponownie porwą publiczność, ale tym razem statek będzie kosmiczny.

Muzyk pojawi się na Małej Scenie Pol’and’Rock Festival w sobotę 3 sierpnia, o godzinie 21:30.
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!