Leszek Możdżer na Gitarowym Rekordzie Guinnessa!

Światowej sławy mistrz fortepianu na gitarze? To możliwe, ale tylko we Wrocławiu. Za niecałe dwa tygodnie, 1 maja, na wrocławskim Rynku do tysięcy gitarzystów z całego świata dołączy Leszek Możdżer, który wraz z legendarnymi muzykami podejmie próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Na scenie towarzyszyć mu będzie gitarzysta fingerstyle, Adam Palma. Aby znów przejść do historii, potrzebnych jest 7412 gitar wspólnie grających nieśmiertelne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.

Leszek Możdżer, światowej sławy pianista, kompozytor i aranżer, na co dzień wrocławianin. Członek legendarnego zespołu Miłość, improwizator, autor oper „Sen nocy letniej” i „Immanuel Kant”. Objawienie polskiego jazzu. Na fortepianie gra od piątego roku życia. Odważny eksplorator, oryginalny twórca posiadający własny język muzyczny. Współtworzy najwybitniejsze światowe projekty jazzowe.  Jest dyrektorem artystycznym festiwalu Jazz nad Odrą.

Podczaj Gitarowego Rekordu Guinnessa Leszek Możdżer zagra w duecie gitarowym z Adamem Palmą. Adam Palma ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, a w 2017 roku otrzymał tytuł doktora nauk muzycznych na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Gra głównie na gitarze akustycznej, poruszając się swobodnie między stylami fingerstyle, rock, country, blues, jazz, gypsy jazz i inne.

„Hey Joe” po raz siedemnasty!
Tegoroczna, siedemnasta już, edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa pod wodzą Leszka Cichońskiego zapowiada się imponująco. Po raz pierwszy w historii festiwalu 1 maja na Rynku stanie dodatkowa scena, gitarzyści na czele z Sebastianem Riedlem oddadzą specjalny hołd Ryśkowi Riedlowi, a do premierowego wykonania „Thanks Jimi”– hymnu imprezy –  na wrocławskim Rynku dołączą Sebastian Riedel i Stan Skibby.

Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Guinnessa, wystarczy mieć gitarę lub ukulele i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Gitarowa impreza rozpoczyna się 1 maja na Rynku o godz. 10:00. Udział w Rekordzie jest bezpłatny. Gitarowy Rekord Guinnessa połączony jest z największym wrocławskim festiwalem 3 – Majówka (1-3 maja), który od lat gromadzi gwiazdy rocka z Polski i ze świata. Na uczestników Rekordu czekają ulgowe bilety na koncerty festiwalu.

Materiał Prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *