Koncert SBB gościnnie Wojciech Waglewski

SBB, jeden z najważniejszych zespołów polskiego i światowego rocka, pojawi się 26 maja w Warszawie z wyjątkowym koncertem! Trio w swoim oryginalnym, najmocniejszym składzie powróci do jednego ze swoich najpopularniejszych albumów, “Welcome”. Z zespołem gościnnie wystąpi Wojciech Waglewski.

SBB od niemal pół wieku szuka, burzy i buduje, odkrywając dla kolejnych pokoleń słuchaczy wszystko to, co najciekawsze w muzyce rockowej. W czasie swojej długiej kariery nagrali kilkanaście płyt, zarejestrowali kilkadziesiąt godzin nagrań radiowych i dzielili scenę z takimi legendami, jak Bob Marley, Mahavishnu Orchestra, Colosseum II czy Deep Purple. Doceniani przez krytyków i publiczność, od 2014 roku grają ponownie w swoim najmocniejszym składzie – niezmiennie porywają dialogami syntezatorów Józefa Skrzeka i gitary Apostolis Anthimosa, płynącymi na tle nerwowej gry perkusji Jerzego Piotrowskiego.

Album “Welcome”, nagrany w 1978 roku w studiu PR Opole, był pierwszą w historii polskiej fonografii kooperacją pomiędzy krajowym a zagranicznym wydawcą płytowym. Opublikowana rok później płyta pozostaje do dziś jednym z największych i najważniejszych osiągnięć zespołu – zachwycająca sztormowym, rozpędzonym “Walkin’ Around the Stormy Bay”, beatlesowskim “Why No Peace” oraz progresywnym “Last Man at the Station”. SBB powraca do tego materiału na żywo cztery dekady później, odczytując klasyczne utwory na nowo.

SBB to zespół otwarty na współpracę z innymi artystami. Po tak uznanych nazwiskach jak Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski, Michał Urbaniak czy Chris Porter przyszedł czas na Wojciecha Waglewskiego. Ceniony gitarzysta, lider i spritus movens Voo Voo, z SBB zagra po raz pierwszy, wnosząc do utworów zespołu zupełnie nowe pierwiastki. To jednorazowy, wyjątkowy eksperyment. Koncert, którego nie można przegapić.

Data: 26.05.2019, g.20.30 (wejście od 19.00)

bilety do nabycia od 19.04.2019 na www.goingapp.pl, www.empikbilety.pl oraz w salonach Empik
Cena 120 zł w przedsprzedaży lub 130 zł przed koncertem
Miejsca siedzące.

Partnerzy wydarzenia: Stoart, RadioJazz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *