Andrea Bocelli / 11.05.2019 / Stadion miejski w Poznaniu

25 tys. widzów słuchało sobotniego wieczoru na Stadionie Miejskim w Poznaniu światowej sławy włoskiego tenora Andrea Bocelliego. Artysta wystąpił w stolicy Wielkopolski z okazji obchodów setnej rocznicy powstania Uniwersytetu Poznańskiego.

Ponieważ koncert wpisywał się w obchody stulecia Uniwersytetu Poznańskiego, rozpoczęło go wykonanie pieśni „Gaudeamus Igitur” przez 120-stu chórzystów i poszerzoną orkiestrę Teatru Muzycznego w Poznaniu pod batutą Carlo Berniniego. Utwór ten został wysłuchany przez publiczność na stojąco. Chwilę potem, krótkie przemówienia wygłosili czterej rektorzy uczelni wyrosłych z Uniwersytetu Poznańskiego: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Na końcu o randze wydarzenia opowiedział prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak.

Głównym bohaterem wieczoru był Andrea Bocelli. Wyjście włoskiego tenora na scenę zaanonsował chór w “Va pensiero” z opery “Nabucco” Verdiego. Publiczność powitała niewidomego wokalistę owacjami na stojąco, po czym artysta zaśpiewał “La donna e mobile”.

W pierwszej części koncertu mistrz łączenia klasyki z popem zaśpiewał jeszcze solo oraz z kubańską śpiewaczką – sopranem koloraturowym Marią Aleidą Rozdriguez. Na scenie pojawił się także wirtuoz fletu Andrea Griminelli.

Zaś największą niespodzianką wieczoru okazał się duet ojca z synem, Matteo Bocelli. Obaj przedstawili bijący rekordy popularności niezwykle klimatyczny utwór, “Fall On me”.

Koncert okazał się także największym jak do tej pory biletowanym występem artysty z pogranicza klasyki i pop w Polsce. “Ten koncert to kolejny przykład dobrej współpracy władz miasta i uniwersytetu”- podkreślił z kolei Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Jubileusz Uniwersytetu Poznańskiego wsparło bowiem Miasto Poznań.

fot. Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *