The Cinematic Orchestra w Polsce

Jedna z najbardziej szanowanych i wpływowych brytyjskich formacji ostatnich 20 lat nadal inspiruje gwiazdy jazzu, muzyki filmowej i tanecznej elektroniki. The Cinematic Orchestra wraca z nowym albumem, który także będzie promowany w kraju nad Wisłą i to na pięciu koncertach!

Formacja założona przez Jasona Swinscoe, a w ostatnich latach współtworzona jest również przez długoletniego przyjaciela i współpracownika Dominica Smitha. Grupa wypracowała unikalny styl na przecięciu jazzowej melancholii, sugestywności filmowych soundtracków i nowoczesnej elektronicznej produkcji. Od czasu przełomowego debiutu “Motion” zespół sprzedał setki tysięcy płyt.

“To Believe” to ponad 50 minut nowej muzyki złożonych z siedmiu kompozycji. Zespół przez nową płytę chce pokazać, że mimo upływających lat nadal jest ważnym elementem sceny muzycznej. To muzyka pisana z uczuciem, podana szerokim gestem, dopieszczona w każdym szczególe, a jednak zachwycająca intymną aurą. Album miksował wielokrotny zdobywca Grammy, Tom Elmhirst (David Bowie, Adele), w legendarnym studio Jimiego Hendrixa – Electric Ladyland. Okładkę płyty zaprojektowali sławni Designers Republic (Aphex Twin, Autechre).

Polscy fani dobrze wiedzą, że podobny klimat Orkiestra kreuje także podczas niezwykłych koncertów. Zespół nad Wisłą zawsze przyjmowano entuzjastycznie, choćby podczas pamiętnych występów w ramach festiwali Sacrum Profanum, Warsaw Summer Jazz czy Tauron Nowa Muzyka. Swinscoe podkreśla, że do Polski zawsze wraca radością – wielokrotnie przyznawał się do fascynacji muzyką Krzysztofa Komedy. W swoich zbiorach ma też pokaźną kolekcję płyt z polskim jazzem.

Najbliższe koncerty:

  • 17.05.2019 – Centrum Koncertowe A2, Wrocław
  • 18.05.2019 – Klub Studio, Kraków
  • 19.05.2019 – Stary Maneż, Gdańsk
  • 20.05.2019 – Palladium, Warszawa
  • 21.05.2019 – Sala Ziemi, Poznań

Ceny:
od 140 PLN do 160 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!