Już jest nowa płyta The National

17 maja ukazał się nowy album The National „I Am Easy To Find”. Materiał z płyty na żywo usłyszymy 25 listopada w hali COS Torwar w Warszawie. Organizatorem koncertu jest agencja Charm Music.

„I Am Easy To Find” to już ósmy krążek zespołu The National. Wcześniejszy, wydany w 2017 roku album „Sleep Well Beast” został nagrodzony statuetką Grammy. Zapowiadana na 17 maja płyta „I Am Easy To Find” powstawała głównie w Long Pond Studio w Hudson Valley w stanie Nowy Jork. Dodatkowo nagrania odbyły się m.in. w Paryżu, Berlinie, Cincinnati, Austin, Dublinie i Nowym Jorku. Na płycie gościnnie słyszymy Sharon Van Etten, Brooklyn Youth Chorus, Lisę Hannigan, Minę Tindle i innych.

Wszystko zaczęło się 3 września 2017 roku, kiedy Mike Mills wysłał e-mail do Matta Berningera. W bardzo krótkim czasie zrodził się najbardziej ambitny projekt w prawie 20-letniej karierze The National. Filmowiec z Los Angeles właśnie kończył swój trzeci film „20th Century Women”, a swój kolejny projekt chciał związać z zespołem. Nie wiedział jednak, że inspiracje wyjdą poza granice kilkuminutowego teledysku. Berninger, który jest fanem filmów Millsa, nie tylko zgodził się na współpracę, ale także otworzył drzwi do procesu twórczego zespołu.

Rezultatem jest „I Am Easy to Find”, 24-minutowy film Millsa z Alicią Vikander oraz „I Am Easy to Find”, 68-minutowy album The National. Ten pierwszy nie jest filmem do tego drugiego; ten drugi nie jest ścieżką dźwiękową do tego pierwszego. Dwa projekty są, jak mówi Mills: „Jak zabawnie wrogie rodzeństwo, które uwielbia kraść od siebie” – dzielą się muzyką, słowami, DNA i impulsami oraz wizją, mówiącą o tym, co znaczy być człowiekiem w 2019 roku, jednak niekoniecznie potrzebują siebie nawzajem. Film został skomponowany jak utwór muzyczny; muzyka była montowana jak film przez reżysera filmowego. Frontman został celowo i dramatycznie odsunięty na boczny tor, na rzecz różnych kobiecych głosów, z których prawie wszystkie długo znajdowały się na orbicie grupy. Jest to coś zupełnie innego od tego, co kiedykolwiek próbowali, ale także całkowicie zgadza się z tym, jak tworzyli przez większość swojej kariery.

Film „I Am Easy to Find” można zobaczyć tutaj: 

 

Album jest już dostępny w serwisach streamingowych jak i w wersji fizycznej.

Tracklista:

1. You Had Your Soul With You
2. Quiet Light
3. Roman Holiday
4. Oblivions
5. The Pull Of You
6. Hey Rosey
7. I Am Easy To Find
8. Her Father In The Pool
9. Where Is Her Head
10. Not In Kansas
11. So Far So Fast
12. Dust Swirls In Strange Light
13. Hairpin Turns
14. Rylan
15. Underwater
16. Light Years

foto: Graham MacIndoe

The National przez lata ugruntowali sobie czołową pozycję na światowym rynku muzycznym. Dziś wyprzedają koncerty w najbardziej prestiżowych halach i pojawiają się jako headlinerzy na największych festiwalach. Zespół tworzą niezmiennie Matt Berninger (wokal), bracia: Aaron (gitara, bas, klawisze) i Bryce Dessner (gitara, klawisze) oraz Scott (bas, gitara) i Bryan Devendorf (perkusja). The National wystąpią 25 listopada w hali COS Torwar, by obok uwielbianych przez fanów utworów zaprezentować materiał z albumu „I Am Easy To Find”.

Od swojego pierwszego występu w Polsce w ramach OFF Festivalu w 2009 roku, The National są najbardziej pożądanym koncertowo zespołem w naszym kraju. Na przestrzeni lat grupa wystąpiła m.in. na festiwalu Open’er oraz na kilku koncertach klubowych, w tym w warszawskiej Stodole. Zaplanowany na 25 listopada koncert w COS Torwar będzie do tej pory największym występem halowym zespołu w naszym kraju.

Ceny biletów:
Płyta: 165 zł
Siedzące kat.1: 205 zł
Siedzące kat.2: 165 zł

Bilety dostępne za pośrednictwem:
ebilet.pl: http://bit.ly/BiletTheNational-eBilet
GoOut: http://bit.ly/BiletTheNational-GoOut
empik bilety: http://bit.ly/BiletTheNational-Empik
Going.: http://bit.ly/BiletTheNational-Going

Zespół The National za pośrednictwem organizacji PLUS1 przekazuje 5zł z każdego sprzedanego biletu na wybrany szczytny cel. Więcej informacji na stronie: www.plus1.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!