Znamy finalistów Eliminacji do Pol’and’Rock Festival!

W klubie Stary Maneż w Gdańsku zakończył się właśnie ostatni z koncertów półfinałowych Eliminacji do Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Do zespołów wyłonionych w Poznaniu i Wrocławiu dołączyły Sunsmoke, Hurrockaine i Vane, które 22 czerwca w warszawskiej Progresji zawalczą o możliwość wystąpienia na scenach Pol’and’Rock Festival.

To już 11. edycja Eliminacji do Najpiękniejszego Festiwalu Świata, dających zespołom z całej Polski (choć nie tylko) możliwość zaprezentowania się przed publicznością festiwalu organizowanego przez Fundację WOŚP. Z setek wykonawców, którzy nadeślą swoje płyty, jurorzy wybierają najlepszych, kwalifikując ich do jednego z koncertów półfinałowych. Występ na żywo dla niektórych z nich staje się przepustką do wielkiego finału, a wreszcie występu na Pol’and’Rock Festival.

Dziś w Gdańsku odbył się ostatni z koncertów półfinałowych, w trakcie którego wystąpili: Moyra, Sunsmoke, Hurrockaine, Dive, Vane, Echa i BAiKA. Jak zawsze, koncert eliminacyjny okazał się prawdziwie wybuchową mieszanką muzycznych gatunków – publiczność miała okazję posłuchać i głośnego metalowego grania, i różnych odsłon rocka, a wreszcie i odrobiny rapu. Cechą wspólną wszystkich tych występów była niesamowita energia i niezwykły kontakt z widownią.

Tradycyjnie, w trakcie Eliminacji pojawili się również wykonawcy spoza stawki – Agata Karczewska (gość specjalny) oraz Łydka Grubasa (gwiazda wieczoru) – laureaci wcześniejszych edycji Eliminacji.

Jurorzy Eliminacji do Pol’and’Rock Festival/fot. Michał Kwaśniewski

Występom uczestników Eliminacji przysłuchiwało się jury w składzie:

 • Jurek Owsiak (prezes zarządu WOŚP)
 • Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio)
 • Tomasz “Kasprol” Kasprzyk (dziennikarz muzyczny Antyradia, multiinstrumentalista)
 • Kuba Płucisz (gitarzysta rockowy, założyciel zespołu IRA)
 • Krzysztof Dobies “Milkee” (rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival)

Tuż po godz. 22 poznaliśmy wyniki. Decyzją jury zespół BAiKA otrzymał zaproszenie na Małą Scenę, a Moyra na Scenę Lecha.

Do finału Eliminacji zakwalifikowali się:

 • Sunsmoke
 • Hurrockaine
 • Vane

To właśnie oni dołączyli do wyłonionych wcześniej w Poznaniu i Wrocławiu: Łukasza Drapały & Chevy, Ornette, Karoliny Czarneckiej, Kraków Street Band, Zagi i Przybyła.

Przypominamy jednocześnie, że zgodnie z wcześniejszymi decyzjami jurorów, występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata zagwarantowany mają następujący uczestnicy Eliminacji:

 • Na Scenie Lecha – Gentuza
 • Na Scenie Viva Kultura – Darmozjady
 • Na Małej Scenie – Kwiat Jabłoni

Eliminacje do Pol’and’Rock Festival/fot. Grzegorz Adamek


Pol’and’Rock Festival to jeden z największych na świecie festiwali rockowych, który już od kilku lat stwarza młodym zespołom szansę, aby powalczyć o występ na scenach, obok największych gwiazd każdej z edycji imprezy! Niepowtarzalny klimat przyjaźni i wolności oraz wielosettysięczna publiczność pod sceną to magnes nie tylko dla początkujących muzyków.

Eliminacje do festiwalu składają się z dwóch części. Pierwsza jest oparta na przesłuchaniach płyt. Po wybraniu najlepszych zespołów odbywa się seria półfinałowych koncertów na żywo, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Drugi etap Eliminacji to, oprócz spełnienia muzycznych marzeń, przede wszystkim niezwykła atmosfera koncertów w najlepszych klubach w Polsce, magia wspólnego grania i radość rywalizacji, w której tak naprawdę nie ma przegranych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!