Crystal Fighters oraz Pablopavo i Ludziki na Najpiękniejszym Festiwalu Świata !!!

Wraz z kolejną audycją “Zaraz Będzie Ciemno” na antenie Antyradia przyszła pora na kolejne ogłoszenia dotyczące artystów, którzy zaprezentują się na 25. Pol’and’Rock Festival. Do składu jubileuszowej edycji dołączyli Crystal Fighters oraz Pablopavo i Ludziki.

 

Crystal Fighters rozbujają nas na Pol’and’Rock Festival!
 
Muzyka tej hiszpańsko-brytyjskiej kapeli przywodzi na myśl słoneczne dni spędzone na odkrywaniu uroków baskijskiego krajobrazu. Rozbujana mieszanka hiszpańskiego folkloru z londyńskim sznytem elektroniki zagości na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata.
 
Co powstanie, jeżeli połączy się brzmienie syntezatorów z tradycyjnymi baskijskimi instrumentami takimi jak txalaparta (instrument podobny do ksylofonu) czy dambolin (rodzaj bębna), a punkowemu buntowniczemu nastawieniu towarzyszyć będzie hippisowski luz? Odpowiedź na to pytanie mają Sebastian Pringle, Gilbert Vierich, Graham Dickson, Ellie i Louise, czyli członkowie kapeli Crystal Fighters. – Jesteśmy mieszanką folku, elektro, punka, techno, dubstepu i hiszpańskiego popu. Brzmimy jakby The Velvet Underground i The Gypsy Kings cofnęli się do lat 80. i nagrali płytę w Pirenejach we współpracy ze Skream, Madlib i Luciano – mówią w wywiadach muzycy Crystal Fighters.

Utwory Crystal Fighters to przepis na doskonałą imprezę taneczną, a żywiołowe koncerty, podczas których, ubrani w stroje ludowe artyści wciągają publiczność do wspólnej zabawy, uznane są przez krytyków piszących dla The Guardian, Artrocker, czy Skiddle za obowiązkowy punkt dla wszystkich fanów muzyki na żywo. Crystal Fighters mają na koncie występy na prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie takich jak: Glastonbury, Bestival, Sziget, Lowlands, Parklife, SXSW – a teraz przyszedł czas na występ na Pol’and’Rock Festival. Jeżeli cenicie sobie dobrą zabawę i pozytywne wibracje, nie może Was zabraknąć na ich koncercie – Duża Scena, godz. 2:10, w nocy z 3 na 4 sierpnia.
 
 

Pablopavo i Ludziki na Najpiękniejszym Festiwalu Świata – to będzie niezły dancing!
 
Kolejny niesamowity projekt na jubileuszowej edycji Pol’and’Rock Festival – do składu dołączają Pablopavo i Ludziki!

Pablopavo, a właściwie Paweł Sołtys, jest wokalistą, kompozytorem, pisarzem i autorów tekstów, jednym z pionierów reggae i raggamuffin w Polsce. Publiczności Najpiękniejszego Festiwalu Świata może być znany jako członek zespołu Vavamuffin, który gościł na Dużej Scenie w 2006 i 2012 roku.
Artysta od kilku lat, z niemałym zresztą powodzeniem, realizuje się w ramach projektu Pablopavo i Ludziki. Debiutancki krążek tej formacji – „Telehon” – pojawił się w 2009 roku. Od tamtej pory wydane zostały jeszcze cztery albumy – „10 piosenek”; „Polor”, „Ladinola” oraz „Marginal”. O ostatniej z wydanych, „Marginal”, sami twórcy mówili, że „jest to płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli sobie taką dyskotekę wyobrazić, albo zbudować (…)Staraliśmy się działać wedle zasady, że nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa.”.

Koncert Pablopavo i Ludzików już pierwszego dnia festiwalu – zapraszamy 1 sierpnia o godz. 18:40 pod Małą Scenę Pol’and’Rock Festival.
 
 

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!