The Ciematic Orchestra / 21.05.2019 / Sala Ziemi, Poznań

Grupa Jasona Swinscoe, The Cinematic Orchestra, przyjechała do Polski na serię koncertów promujących nową, wydaną po dwunastu latach przerwy płytę “To Believe”. W poznańskiej Sali Ziemi muzycy zaserwowali publiczności charakterystyczną dla siebie mieszankę jazzu i elektroniki. W ramach supportu w Poznaniu wystąpił Sonar Soul.

Nowa płyta formacji pod tytułem „To Believe” ukazała się 15 marca. „To Believe” to ponad 50 minut nowej muzyki, siedem długich kompozycji, które przypominają, że współcześnie nadal ważną rolę odgrywać mogą: smak, poszukiwanie balansu, subtelność, które nie wykluczają jednak intensywnych emocji. Nowy album TCO to także przykład, że erudycja i szacunek dla tradycji mogą znaleźć wyraz w atrakcyjnej, nowoczesnej brzmieniowo formie. To muzyka pisana z uczuciem, podana szerokim gestem, dopieszczona w każdym szczególe, a jednak zachwycająca intymną aurą. Album miksował wielokrotny zdobywca Grammy Tom Elmhirst (David Bowie, Adele) w legendarnym studio Jimiego Hendrixa – Electric Ladyland. Okładkę płyty zaprojektowali sławni Designers Republic (Aphex Twin, Autechre).

Założona pod koniec lat 90. XX wieku przez Jasona Swinscoe The Cinematic Orchestra to jedna z najbardziej szanowanych i wpływowych brytyjskich formacji ostatnich 20 lat, która nadal inspiruje gwiazdy jazzu, muzyki filmowej i tanecznej elektroniki.

fot. Paweł Rychter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *