The Amazons powrócili z drugim albumem

The Amazons powrócili z drugim albumem. „Future Dust” jest od dziś dostępne w serwisach cyfrowych. Wydawnictwo promuje singiel „Doubt It”.

The Amazons to brytyjski kwartet z Reading, który powstał w 2014 roku. Ich muzykę można określić jako elektryzujący indie rock pełen mocnych gitarowych riffów z nutą tajemniczego uroku. Twórczość grupy porównywana jest do takich wykonawców jak Catfish and the Bottlemen, Sundara Karma czy Circa Waves.
The Amazons wystąpią 19 października 2019 w Warszawie w klubie Praga Centrum. Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia.
„Future Dust” to 10 mocarnych utworów, które odwołują się do korzeni rocka, ale zarazem brzmią bardzo współcześnie. The Amazons poruszają na płycie takie tematy jak media społecznościowe, zaburzenia odżywiania czy depresja.
– Na drugim albumie celowaliśmy w mocniejsze brzmienia i udało nam się znaleźć wiele inspiracji w bluesie. Od Led Zeppelin, przez Howlin’ Wolf, po biografię Jerry’ego Lee Lewisa, udało nam się stworzyć coś brudniejszego, bardziej seksownego – wyjaśnia wokalista Matthew Thomson.
 
Znalezione obrazy dla zapytania The Amazons Future Dust

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *