Jaromir Nohavica już w ten weekend w Stodole!

Jaromir Nohavica, popularny piosenkarz, autor tekstów oraz poeta z Czech już w najbliższy piątek oraz sobotę wystąpi w warszawskim Klubie Stodoła. Organizator przekazał informację o rozpisce godzinowej występów czeskiego barda.

 

Piosenki Nohavicy mają bardzo różny charakter. Są wśród nich zarówno poetyckie, pełne zadumy ballady, jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni. Twórczość mieszkającego na pograniczu kultur na Śląsku Cieszyńskim Artysty przesiąknięta jest również polskimi akcentami, Nohavica swobodnie mówi po polsku. Niektóre piosenki, zwłaszcza na koncertach, wykonuje w polskiej wersji językowej.

 

Choć swój pierwszy autorski album wydał w 1988 roku, to premierowym projektem studyjnym była płyta „Mikimauzoleum” z 1993 roku. Stała się ona jednym z najpopularniejszych czeskich wydawnictw muzycznych. Nowatorskie jak na owe czasy aranżacje stworzył Karel Plíhal. Kolejny projekt studyjny „Dziwny wiek” otrzymał Czeskie Grammy za płytę roku 1996. W 2009 roku ukazał się dwupłytowy album „Świat według Nohavicy”, z piosenkami autora w polskim tłumaczeniu i wykonaniu polskich artystów. Na początku 2013 roku jego utwór „Minulost” (w języku czeskim) trafił na pierwsze miejsce Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia i pozostawał tam przez kilka tygodni.

W 2017 roku piosenkarz wydał album pt. „Poruba”, który chwilę po premierze zdobył wiele pozytywnych recenzji oraz uznanie w sieci.

 

Fani Jaromíra Nohavicy będą mieli okazję usłyszeć go na żywo w Klubie Stodoła już 31 maja (piątek) oraz 1 czerwca (sobota). Otwarcie drzwi Klubu zostało zaplanowane na godzinę 19:00. Popularny czeski artysta planowo pojawić się ma na scenie o godz. 20:00. Ostatnia pula biletów dostępna w sprzedaży!

 

U boku Jaromíra Nohavicy gościnnie wystąpią:

Robert Kuśmierski – akordeon, piano

Pavel Planka – instrumenty perkusyjne

 

Bilety:

Kategoria III 129 PLN

Kategoria II 149 PLN

Kategoria I 169 PLN

do kupienia na www.stodola.pl, www.ticketclub.pl

oraz w kasie Klubu Stodoła  (Warszawa ul. Batorego 10)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *