Still Corners w Poznaniu

Koncert promujący najnowszy album zespołu, zatytułowany „Slow Air”.

W muzyce Still Corners możemy usłyszeć wpływy obejmujące kosmiczne eksperymenty Vangelisa, ekspansywne, kinowe dźwięki Ennio Morricone oraz efektowny synth pop z lat 80. Still Corners to projekt Grega Hughesa i Tessy Murray. Grupa powstała niedługo po amerykańskiej ekspedycji Hughesa, który przypadkiem spotkał Murray na londyńskim dworcu kolejowym w 2009 roku.

W 2010 r. Still Corners wydali swoje pierwsze single, dzięki wytwórni The Great Pop Supplement. Ich pierwsza płyta „Creatures of a Hour” została wydana przez Sub Pop w 2011 roku. Drugi krążek pojawił się dwa lata później.

Aby nagrać swój trzeci album, Murray i Hughes przenieśli się z Londynu na angielskie wybrzeże. Poruszeni intensywnym ciemnym kolorem wody, album nazwali „Dead Blue”. Still Corners powróciło w 2018 roku z nowym albumem „Slow Air”. Utwory wywołujące klimatyczne dźwięki, kontynuują podróż zespołu z bujnym, eterycznym albumem.

„Chcieliśmy usłyszeć piękną gitarę i perkusję, a także coś zupełnie nieokreślonego w połączeniu z klasycznym klimatem pisania piosenki. Zawsze staramy się uzyskać dźwięk, który słyszymy w sobie.” – mówie Tessa Murray.

Jako support wystąpi zespół Vyspa. Ich tożsamość identyfikują przestrzenne brzmienia synthów, gitary naładowane pogłosami, energetyczne refreny, ale i ogromny ładunek emocjonalny zawarty w piosenkach. Vyspa stara się wyciągać i łączyć na swój własny sposób wszystkie składowe tego, co ich zdaniem, jest najpiękniejsze w muzyce.

Bilety:
65 zł – przedsprzedaż
75 zł – w dniu koncertu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!