André Rieu / 1.06.2019 / Ergo Arena

Z rozmachem, niesamowitą energią i radością, które od pierwszej chwili udzieliły się słuchaczom – tak w skrócie można opisać sobotni koncert André Rieu w Ergo Arenie. Dziewięć i pół tysięczna publiczność była zachwycona, odśpiewała skrzypkowi “Sto lat” i długimi owacjami domagała się kolejnych bisów.

Patent na sukces André Rieu jest prosty: znane i lubiane utwory, serdeczna atmosfera, rozmach oraz czysta radość z muzykowania. Jego Orkiestra Johanna Straussa to największa prywatna orkiestra na świecie, licząca 60 muzyków z trzynastu krajów (w tym i z Polski).

Podczas koncertu nie zabrakło również solistów – oczywiście Platinum Tenors, ale też sopranistek, Anny Majchrzak i Donij van Doorn. Swoje okazje do popisu mieli też członkowie orkiestry.

Występy André Rieu to zarazem poważne przedsięwzięcie logistyczne. Firma artysty ma 110 stałych pracowników, w tym orkiestrę i kolejnych 150 freelancerów podczas trasy koncertowej. André Rieu każdego roku daje około 90 koncertów na całym świecie. Wszystkie elementy (instrumenty, scena, ubrania) są w czterech kompletach, by sprawnie i szybko przygotowywać koncerty w różnych miejscach.

André Rieu sprzedał ponad 40 milionów albumów. W ubiegłym roku koło 700 tys. widzów na pięciu kontynentach (w Europie, Stanach Zjednoczonych/Kanadzie, Ameryce Południowej, Azji i Australii) wzięło udział w jego koncertach, czyniąc go najbardziej udanym rokiem w karierze artysty. Wyprzedany koncert w Gdańsku pokazuje, że ten rok może być jeszcze lepszy…

fot. Karolina Kiraga
The gallery was not found!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *