„Fundament Mocy”: Pozytywka z nowym klipem!

Zapowiadany na maj kolejny materiał wideo nowosądeckiej grupy Pozytywka staje się ciałem.

Rzutem na taśmę, bo dokładnie 31 maja, zespół opublikował premierowy klip do „Doktora Elektrona” ze swojej nowej płyty pt. „Fundament Mocy”. Teledysk do utworu można oglądać już w serwisie Youtube. Zobaczcie sami!

Daniel „Deny” Gądek, jeden z założycieli zespołu Pozytywka, opisuje „Doktora Elektrona” jako utwór, który w zabawny sposób przedstawia potęgę wszechświata. Podczas nagrywania materiału muzycy mocno eksperymentowali z elektroniką. Efektem końcowym jest energetyczny kawałek mający w sobie tę wielowymiarowa przestrzeń, w której słuchacz może i powinien się zanurzyć:

To chyba najdziwniejsza rzecz, jaką nagraliśmy. Ciężko doszukiwać się tutaj głębszego przekazu – luźna piosenka z dobrą dawką poczucia humoru. „Doktor Elektron” to jeden z tych zwariowanych kawałków, który musi być na każdej płycie. Wyróżnia się od reszty, ale też nie odstaje jakościowo od innych utworów z „Fundamentu Mocy”. Jest dosyć nietypowy, ale ma takie swoje mocne uderzenie – komentują muzycy.

Pomysłodawcą teledysku, jak również osobą odpowiedzialną za montaż i liczne zawarte w nim wizualizacje, jest Deny. Zdjęcia do klipu realizowano w dniach 27-31 maja br. w miejscowościach Złockie i Wierchomla.

A co przyniosą najbliższe miesiące?

W moim przypadku celem nadrzędnym jest wywołanie jak największego szumu medialnego wokół Pozytywki i na tym kanalizuję swoją energię. Zatem spodziewajcie się zwiększonego ruchu na fanpage’u grupy co do wywiadów audio i wideo, recenzji muzycznych „Fundamentu Mocy”, jak również kolejnych doniesień z koncertów plenerowych, których zwieńczeniem będzie organizowany w dniach 23-25 sierpnia w Nowym Sączu One Heart Festival 2019. A już wkrótce fani dostaną w swoje ręce kolejny teledysk. Tak więc bądźcie czujni! – komentuje Bartosz Szarek, menadżer zespołu.

Tylko do którego utworu tym razem? Tak jak w przypadku premierowego klipu, tak i w tym temacie możemy się jedynie snuć domysły. Nie zmienia to faktu, że „Doktorem Elektornem” zespół znowu zaskoczył, mocno podkręcając oczekiwania fanów względem przyszłych nowinek wydawniczych. Nasze również. Zatem z niecierpliwością oczekujemy na kolejne muzyczne doniesienia z obozu Pozytywki.

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że oprócz formatu fizycznego, nowa płyta Pozytywki jest już dostępna poprzez iTunes, Spotify, Tidal oraz inne serwisy tego typu.

Tytuły utworów na „Fundamencie Mocy” przedstawiają się następująco:
1. Wiosna
2. Screamo Trickz
3. Biały Lew
4. Lato
5. Neony
6. Jagody
7. Raiders
8. Ścieżka Goku
9. Zaczarowane Koło
10. Doktor Elektron
11. Mentalne Budowle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *