Płyta ‘z szuflady’ Milesa Davisa wreszcie się ukaże

Mający ponad 30 lat album Milesa Davisa w końcu ujrzy światło dzienne.

Płyta “Rubberband” ukaże się 6 września. Materiał powstał po tym, jak Miles Davis rozstał się z wytwórnią Columbia. W październiku 1985 roku wszedł do Ameraycan Studios w Los Angeles, gdzie z producentami Randym Hallem i Zane’em Giles nagrał materiał drastycznie różniący się od jego dotychczasowych dokonań. Jazzman duży nacisk kładł na funkowe rytmy i soulowy groove. Co więcej, do udziału planował zaprosić kilkoro wokalistów, w tym Ala Jarreau czy Chakę Khan. Utwory trafiły jednak do szuflady, a Davis zajął się pracą nad płytą “Tutu”, którą wydał w 1986 roku.

Teraz, po ponad 30 latach, Rhino Records szykuje premierę “Rubberband”. Materiał niedawno został ukończony przez producentów Halla i Gilesa, jak również przez siostrzeńca Milesa Davisa, Vince’a Wilburna Jr., który brał udział w oryginalnych sesjach w latach 1985-86. Na płycie pojawiają się również Ledisi i Lalah Hathaway.

W ramach zapowiedzi, w tym roku fani jazzowego mistrza doczekali się EP-ki “Rubberband”. Składający się z 16 utworów pełen album trafi do sklepów po wakacjach.

Oto tracklista:
1. Rubberband Of Life (feat. Ledisi)
2. This Is It
3. Paradise
4. So Emotional (feat. Lalah Hathaway)
5. Give It Up
6. Maze
7. Carnival Time
8. I Love What We Make Together (feat. Randy Hall)
9. See I See
10. Echoes In Time/The Wrinkle
11. Rubberband

Albumu można posłuchać TUTAJ.

Miles Davis urodził się w 1927 roku, w stanie Illinois w USA. Był jednym z najbardziej uznanych muzyków jazzowych XX wieku, a jego album “Kind of Blue” jest do dziś najlepiej sprzedającą się płytą gatunku. Muzyk zmarł w 1991 roku w wieku 65 lat.


Miles Davis – Rubberband

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *