Lordi i Agata Karczewska na Pol’and’Rock Festival!

Wraz z kolejną audycją “Zaraz Będzie Ciemno” w Antyradiu Jurek Owsiak ogłosił kolejnych muzycznych gości Najpiękniejszego Festiwalu Świata. 25. edycję Pol’and”Rock uświetnią Lordi i Agata Karczewska.

Lordi na Pol’and’Rock Festival!

Potwornie dobry ciężki metal zagości na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Fińska formacja grająca muzykę z pogranicza hard rocka i melodycznego death metalu wystąpi drugiego dnia festiwalu.

Założona w 1992 roku kapela szerokiej publiczności znana jest z bezprecedensowego tryumfu podczas konkursu Eurowizji w 2002 roku, jednakże fani ciężkich brzmień i stylizacji rodem z horrorów już wcześniej śledzili rozwój tej przerażającej fińskiej formacji.

Kapela powstała w Rovaniemi z inicjatywy wokalisty, autora tekstów, pomysłodawcy i projektanta ekstrawaganckich kostiumów, występującego pod pseudonimem Mr Lordi. Lordi początkowo było solowym projektem absolwenta szkoły filmowej i zawodowego charakteryzatora, który czerpał inspirację ze świata horroru i stylistyki spopularyzowanej przez zespół KISS.

Świat usłyszał o zespole w 2002 roku, gdy po kilku latach poszukiwania wytwórni płytowej Lordi wydało swoją debiutancką płytę „Get Heavy”, a promujący ją singiel „Would You Love a Monsterman” wspiął się na sam szczyt fińskiej listy przebojów. Lordi zagrało trasę koncertową z kapelą Nightwish, zyskując rzesze nowych fanów w Europie. W zeszłym roku ukazał się najbardziej skandalizujący jak dotąd, dziewiąty krążek, zespołu, zatytułowany „Sexorcism”.

Występy Lordi to prawdziwe widowisko okraszone nie tylko mrożącymi krew w żyłach kostiumami, ale też imponującym projektem sceny i ekstrawaganckimi pokazami pirotechnicznymi. Jak dotąd muzycy grali na festiwalach takich jak Ozzfest, Hellfest, czy Wacken Open Air. W sierpniu zaprezentują się na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą!
Koncert Lordi odbędzie się 2 sierpnia o 20:40 na Dużej Scenie festiwalu.


Agata Karczewska wraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata

Rok temu wzięła udział w Eliminacjach do Pol’and’Rock, w rezultacie których zagrała i na Scenie Lecha, i Dużej Scenie festiwalu. Na specjalne zaproszenie Jurka Owsiaka, Agata Karczewska wraca do Kostrzyna, by dać nocny koncert na Akademii Sztuk Przepięknych.

Warszawska signer-songwriterka, zakochana w muzycznym minimalizmie. Inspiruje się Elliottem Smithem i Dolly Parton, a swój styl określa mianem folku z domieszką amerykańskiego country. Szerszej publiczności może być znana z udziału w piątej edycji programu „Idol” w 2017 roku.


Na swoim koncie ma EP-kę „You’re Not So Special” oraz album „I’m Not Good At Having Fun”, promowany piosenką „Fool”.

Rok temu była jedną z uczestniczek Eliminacji Pol’and’Rock Festival, w rezultacie których otrzymała zaproszenie na Scenę Lecha oraz wystąpiła na Dużej Scenie, podbijając serca publiczności. W tym roku wraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata, na specjalne zaproszenie Jurka Owsiaka.

Koncert, podczas którego zagra w ramach trio, odbędzie się o 1:50 w nocy z 2 na 3 sierpnia w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych. 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!