Wojciech Pszoniak gościem ASP na Pol’and’Rock Festival

Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów spotka się z uczestnikami 25. Pol’and’Rock Festival!
 
Aktor teatralny, filmowy, reżyser. Pracował z wybitnymi reżyserami (m.in. Andrzejem Wajdą, Konradem Swinarskim, Zygmuntem Hübnerem), kreując wiele znaczących ról. Grał na deskach scenicznych Polski (także w Teatrze TV i Teatrze Polskiego Radia) oraz Francji, Anglii i Szwajcarii.

Ostatnio można go oglądać w monodramie „Belfer” J. P. Dopagne’a w reżyserii Michała Kwiecińskiego oraz w spektaklu „Nasze żony”, którego jest również reżyserem. Najbardziej znane filmy z jego udziałem to: „Piłat i inni” (reż. Andrzej Wajda), „Austeria” (reż. Jerzy Kawalerowicz), „Nadzieja” (reż. Stanisław Mucha), „Mniejsze zło” (reż. Janusz Morgenstern) oraz „Kret” (reż. Rafael Lewandowski). 

W roku 2019 Wojciech Pszoniak obchodzi 50-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji aktor nagrał audiobook z opowiadaniami Jerzego Szaniawskiego „Profesor Tutka”, którego premiera odbyła się w marcu 2019 roku w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Spotkanie z Wojciechem Pszoniakiem odbędzie się 1 sierpnia o godz. 11:30 w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych. Poprowadzi je Mateusz Baczyński – dziennikarz śledczy Onetu, współautor cyklu kryminalnego „Gry Uliczne”, laureat nagrody Grand Press za cykl materiałów o aferze taśmowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *