Fani Bon Jovi przygotowują się na koncert!

Już 12 lipca 2019 roku zespół Bon Jovi zawita drugi raz do Polski. Formację z New Jersey zobaczymy w Warszawie na stadionie PGE Narodowym. Od ostatniego (pierwszego w Polsce) koncertu w Gdańsku upłynęło 6 lat.

W związku z koncertem autoryzowany fanklub Bon Jovi w Polsce przygotował atrakcje dla fanów i samego zespołu – oprawę podczas występu i po koncertowe afterparty. „Druga wizyta zespołu w Polsce to kolejna okazja dla fanów zobaczyć swój ukochany zespół na żywo.” – mówi założyciel i szef fanklubu Artur „Bodzio” Bogdański. „Jako fanklub jesteśmy w zaawansowanej fazie realizacji dwóch dużych projektów (koszulka dla Jona i biało-czerwony stadion). Tak samo jak podczas koncertu w 2013 roku zrobimy wszystko z naszej strony co się da, aby ten wieczór był niezapomniany.” – dodaje.

Póki co akcja zakłada jej realizacje bez wsparcia organizatorów. Jesteśmy jednak zdeterminowani nawiązać współpracę, aby móc zrobić rzeczy których bez pozwolenia zrobić się nie da (np. powieszenie banerów informacyjnych o akcji, czy rozniesienie czerwonych kartek na stadionie).

Zespołu Bon Jovi nie trzeba przedstawiać. Gwiazda najwyższego formatu. Dziesiątki hitów, tysiące koncertów, miliony fanów. Koncert w Warszawie jest częścią trasy “This House Is Not For Sale” promującej najnowszy album zespołu.

Serwis poświęcony koncertowi

„Pierwszą naszą inicjatywą była specjalna strona internetowa traktująca tylko o koncercie – www.bonjovi.pl/koncert” – mówi Agata Matuszewska, project manager z fanklubu – „Uruchomiliśmy ją praktycznie w kilka godzin po potwierdzeniu występu. Znajdują się tam wszystkie istotne dla fanów informacje m.in o biletach, stadionie, promocji, akcjach. Jest to na pewno idealne źródło wsparcia dla fanów.”

 

Akcja – Biało-czerwony stadion

Podczas koncertu na PGE Narodowym chcemy podczas piosenki „Wanted Dead Or Alive” przekształcić trybuny i płytę we flagę Polski. W dniu koncertu uczestnikom zgromadzonym na płycie stadionu zostaną rozdane czerwone kartki A4, które mają zostać podniesione do góry i podświetlone przez latarki telefonów. Razem z poświatą świateł komórek z fanów z trybun powinniśmy osiągnąć efekt flagi Polski. W sumie rozdane zostanie 10 000 kartek. Na ich zakup zostały już uzbierane pieniądze poprzez portal zrzutka.pl . Jeżeli uda nam się porozumieć z organizatorem to kartki zostaną rozniesione po dolnych trybunach PGE Narodowego.

 

Akcja – Koszulka dla Jona Bon Jovi

Na ten moment jest to najbardziej elektryzująca fanów akcja. Do niedzieli (30 czerwca 2019 r.) zbieramy zdjęcia miłośników zespołu, z których stworzymy specjalną mozaikę. Przedstawiać będzie logo trasy Bon Jovi z hasłem „This House Is Your Home”, nawiązującym do tytułu ostatniego albumu – „This House Is Not For Sale”. Wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału proszone są o wysłanie zdjęć na adres: pgewarszawa2019@gmail.com

Skąd pomysł na tą akcje? Na naszym forum zbieraliśmy od fanów pomysły na akcje w związku ze zbliżającym się koncertem. Jednym z pewniaków była koszulka reprezentacji dla Jona. Po uzbieraniu na zbiórce odpowiedniej kwoty ogłosiliśmy sukces. Okazało się, że informacja dotarła do większego grona fanów i spora ich część zwróciła nam uwagę na to, że będzie to taka sama akcja jak w 2013 roku (Jon dostał wtedy od nas taką koszulkę i wystąpił w niej podczas bisów). Fani chcieli czegoś innego i wyjątkowego, coś co może wywrzeć na zespole duże i pozytywne wrażenie. „Nie było łatwo wpaść na taki pomysł, w którym udałoby się połączyć oba elementy, tj. coś nowego i koszulkę zarazem” – mówi Adrian Burnus, pomysłodawca – „Jako, że bardzo kibicuje Robertowi Kubicy wpadłem na pomysł, aby zainspirować się świetną akcją, w której stworzono wielką flagę z jego wizerunkiem właśnie ze zdjęć jego fanów”. To był strzał w dziesiątkę. Post o akcji osiągnął rekordowe wyniki, a fani zaczęli masowo wysyłać zdjęcia. Cały czas (akcja jeszcze trwa) dostajemy zdjęcia pojedynczych osób, par, czy nawet całych rodzin, chcących mieć swój udział w tym projekcie.
Strona akcji: https://www.facebook.com/bonjovipl/photos/a.204572295422/10156264300000423

Afterparty

Już po koncercie fanklub, we współpracy z klubem Port Wisła, zaprasza na afterparty i jednocześnie VI Ogólnopolski Zlot Fanów Bon Jovi. Spotkanie odbędzie się kilka kroków od stadionu, a zabawa jest planowana do białego rana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *