Zbigniew Zamachowski na Pol’and’Rock Festival!

Widzieliśmy go m.in. w „Pułkowniku Kwiatkowskim”, „Zróbmy sobie wnuka” i „Zmruż oczy”. Zbigniew Zamachowski – uznany aktor filmowy i teatralny, ale też lektor, autor muzyki i tekstów piosenek – dołącza do grona gości Akademii Sztuk Przepięknych na jubileuszowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata.
 
Zbigniew Zamachowski jest jednym z najbardziej cenionych, a jednocześnie najbardziej lubianych przez widzów, aktorów.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Od 1997 roku związany jest z Teatrem Narodowym, obecnie możemy go podziwiać również na scenie Och-Teatru i Teatru Polskiego w Warszawie.

Laureat niezliczonej ilości nagród i wyróżnień, jak choćby: Złotego Lauru „Przekroju”, Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, nagród za pierwszoplanowe role męskie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Orła – Polskiej Nagrody Filmowej, nagrody za całokształt twórczości na 9. Festiwalu Filmowym Opolskie Lamy, Wiktora, „Złotej Kaczki” i nagrody miesięcznika „Film”. Ponadto uhonorowany został Złotym Krzyżem Zasługi (2005), Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis (2015) oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2017).

Spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim odbędzie się w sobotę 3 sierpnia o godzinie 10:00 w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych. Poprowadzi je Kamil Dziubka – dziennikarz z 15-letnim doświadczeniem, który przez ponad dekadę relacjonował najważniejsze wydarzenia w kraju i za granicą dla Telewizji Polskiej, a od 2016 roku związany jest z Onetem. Laureat nagrody Grand Press w kategorii news za ubiegły rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *