Bobby McFerrin z premierowym projektem live w Polsce!

Legendarny wokalista, zdobywca 10 nagród Grammy, twórca jednej z najpopularniejszych piosenek XX wieku “Don’t Worry, Be Happy”.

Bobby McFerrin, legendarny wokalista, nazywany jednym z cudów światowej muzyki!

Zdobywca 10 nagród Grammy, uznawany jest za jednego z najsłynniejszych na świecie innowatorów i improwizatorów wokalnych. Jest wybitnym dyrygentem, twórcą jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku Don’t Worry, Be Happy.

Jego płyty sprzedały się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy, zaś współpraca z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu. McFerrin posiada cztero-oktawową skalę głosu i szeroki zakres technik wokalnych. To ostatni prawdziwy człowiek renesansu w świecie muzyki, badacz wokalny, który łączy własne pomysły z jazzem, folkiem i muzyką świata – chóralną, a’cappella i klasyczną. Jako dyrygent posiada słuch orkiestrowy, przez co jego inwencja wokalna zdaje się nie mieć granic. Potrafi zaśpiewać na przykład zainspirowane trąbką partie w standardzie jazzowym Round Midnight albo interpretuje partie fletu i wiolonczeli w dziełach Fauré i Vivaldiego, czy też po prostu tworzy zupełnie nowe brzmienie. Koncerty Bobby’ego McFerrina to niezwykłe widowiska wokalne podczas którego widzowie stają się częścią występu i śpiewają razem z nim!

 

Podczas listopadowej trasy koncertowej w Europie mistrzowi towarzyszyć będzie, po raz pierwszy od wielu lat, trio muzyczne! W Warszawie pojawi się wielokrotny zdobywca nagród Grammy, pianista, akordeonista, twórca muzyki filmowej Gil Goldstein, znany ze współpracy z Patem Metheny, Billym Cobhamem, Ray’em Baretto  czy orkiestrą Gila Evansa, producent i aranżer muzyki dla: Milesa DavisaQuincy JonesaStinga, Michaela BreckeraChrisa BottiegoDavida Sanborna, Ala Jarreau czy The Manhattan Transfer. W Polsce znany m.in. z tras z Pathem Metheny, prowadzenia Sinfoni Varsovi podczas koncertu Marcus+, czy udziału w Ferrin+. Na scenie wystąpi również David Mansfield, skrzypek  i kompozytor, założyciel formacji The Alpha Band. Współpracował z wieloma znakomitościami m.in. z Bobem Dylanem,  zarówno w studio jaki i podczas jego światowego tourne Rolling Thunder Revue, oraz z Johnny Cashem, Nanci Griffith, Rogerem McGuinn, Edie Birckellem, Lucindą Williams i wieloma innymi. Jest wybitnym twórcą muzyki filmowej i autorem soundtracków: Heaven’s Gate, Songcatcher, The Ballad of Little Jo, Broken Trail. Trio dopełnia znakomity basista Jeff Carney, który na swoim koncie ma współpracę z takimi gwiazdami jak: Stan Getz, Art Farmer, John Abercrombie, Dewey Redman, Bobby Hutcherson, Joe Henderson, Woody Shaw, Freddie Hubbard, ale również z wielkimi postaciami muzyki pop jak Sting, James Taylor, Billy Joel, Elton John czy Barbara Streisand. Na co dzień występuje jako główny basista w The New York Pops Orchestra w słynnej Carnegie Hall. Jako muzyk sesyjny można go usłyszeć na wielu soundtrackach m.in. do filmów Julie & Julia, The Producers czy Shaft 2. Wszyscy muzycy spotkali się z Bobby McFerrinem w 2013 podczas nagrania płyty i trasy koncertowej SpiritYouAll. Tym razem zaprezentują premierowe nagrania! Już nie możemy się doczekać!

 

22 listopada 2019
Warszawa, Arena Ursynów

Ceny biletów: 100 zł, 120 zł, 160 zł, 210 zł, 260 zł

Bilety dostępne na stronie Ticketmaster.pl, Biletyna.pl, eBilet.pl, empikbilety.pl

Organizator: Good Walk

www.facebook.com/goodwalkmusic

kontakt: info@goodwalk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!