Sam Fender ujawnia nowy singiel i datę premiery debiutu

Sam Fender prezentuje nowy utwór – „Will We Talk?”. Kawałek zapowiada debiutancki album artysty, „Hypsersonic Missiles”, który ukaże się 13 września 2019.

Data premiery „Hypersonic Missiles” została przesunięta z sierpnia na 13 września. Aby umilić fanom czas oczekiwania, Fender zaprezentował kolejny singiel z krążka. Zapraszamy do słuchania:
 

 
„Will We Talk?” to wybuchowy, pełen melodii, rock’n’rollowy hit, który rozpoczyna się z przytupem i nie traci tempa do ostatnich dźwięków gitary oraz sekcji smyczkowej. Utwór z miejsca stał się koncertowym faworytem wśród fanów Sama.
 
„Hypersonic Missiles” to tytuł debiutanckiego albumu Sama Fendera, jednego z najbardziej obiecujących brytyjskich młodych wykonawców. Artysta w całości napisał, nagrał i wyprodukował płytę w samodzielnie zbudowanym garażu w North Shields, a produkcyjnie wspierał go wieloletni przyjaciel Bramwell Bronte.
 
Takie talenty jak Sam Fender zdarzają się niezmiernie rzadko. 25-latek pochodzący z robotniczej rodziny z północy Anglii gra każdy koncert w taki sposób, jakby miał być to jego ostatni występ. Obdarzony niezwykle mocnym wokalem i gitarą (oczywiście marki Fender), artysta jest jednym z tych oldskulowych przypadków, które wierzą w sprawczą moc muzyki.
 
Na szczególną uwagę zasługują teksty wykonawcy: pełne celnych obserwacji, społecznego zaangażowania i ważnych pytań. Sam ma wrodzony talent do prostego (nie prostackiego!) przedstawiania tematów wymagających empatycznego, pogłębionego traktowania – jak na przykład cicha epidemia samobójstw wśród młodych mężczyzn. „Nie mam odpowiedzi, tylko pytania” – oznajmia artysta w tytułowym kawałku z płyty. W piosenkach Fendera znajdziemy odzwierciedlenie obaw i rozmów świadomych obywateli globu. Frustracje, niezrozumienie, rozpacz – wszystko to, co pojawia się w konwersacjach pomiędzy przyjaciółmi w kawiarniach i pubach.
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *