Whispering Sons wystąpią w Polsce!

Zespół wystąpi w listopadzie w Krakowie i Warszawie!

Whispering Sons, jeden z najbardziej obiecujących zespołów belgijskiej sceny, jesienią wystąpi na dwóch klubowych koncertach w Polsce – 27 listopada w krakowskim Zet Pe Te, a dzień później 28 listopada w warszawskiej Proximie.

Whispering Sons to belgijski zespół bardzo zgrabnie poruszający się w stylistyce post-punkowej, który zachwyca przede wszystkim intrygującym, niskim głosem wokalistki Fenne Kuppens.
Zapytani o ich główne inspiracje wskazują “dynamikę miasta”, znajdującą swoje odzwierciedlenie w hipnotycznych i niekiedy złowieszczo brzmiących utworach. W ich muzyce usłyszeć można wyraźne odwołania do wczesnej twórczości Editors, Interpolu oraz klasyków gatunku takich jak Joy Division i The Cure. Działają dopiero od 2016 roku, ale w Belgii już zrobiło się o nich głośno za sprawą zwycięstwa w prestiżowym konkursie Humo’s Rock Rally.

Pierwsza EP-ka Whispering Sons „Endless Party” ukazała się w 2015 roku, a następnie dwie w 2016 i 2017 roku, a wydany w październiku 2018 debiutancki album “Image” jest jednym z tych, gdzie wyjątkowo wyraźna jest spójność narracyjna. Muzyka na debiutanckim albumie “wsysa” słuchacza w alternatywną rzeczywistość – jeśli nie całkowicie w tekstach, to także w głębokiej, melancholijnej atmosferze.

“Image” spotkał się z wieloma przychylnymi recenzjami – opiniotwórczy kanadyjski Spill Magazine napisał: “Ujrzeliśmy przyszłość post-punku, a jej imię to Whispering Sons”.

Koncerty Whispering Sons – jednego z najciekawszych zespołów ostatnich lat – niewątpliwie będą ucztą dla Wszystkich miłośników mocniejszej strony gitarowego grania.

Rozpiska:
27 listopada – Kraków, ZetPeTe
28 listopada – Warszawa, Proxima

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!