Mark Knopfler zagrał w Krakowie

W ramach trasy „Down The Road Wherever” przyjechał do Polski Mark Knopfler. Europejska część trasy zakończy się w Weronie, później artysta odwiedzi Stany Zjednoczone.

Knopfler, którego dziewiąty solowy album „Down The Road Wherever” pojawił się 16 listopada zawsze postrzegał trasę koncertową jako spójną część związaną z wydaniem nowej płyty, rozpoczynającą się od pisania utworów poprzez ich nagrywanie, kończąc na trasie, podczas której wykonał stare, dobrze znane, jak i utwory z nowej płyty.

Knopfler, który nagrał „Down The Road Wherever” we własnym studio British Grove w zachodnim Londynie. Podczas obecnej trasy artysta gra z rozbudowanym dziesięcioosobowym zespołem, z którym w większości pracuje już od ponad dwóch dekad: Guy Fletcher (klawisze), Richard Bennett (gitara), Jim Cox (fortepian), Mike McGoldrick (gwizdek i flet), John McCusker (skrzypce i cytra), Glenn Worf (bas), Danny Cummings (perkusja) oraz Ian Thomas (bębny). Nowymi członkami zespołu są: Graeme Blebins (saksofon) i Tom Walsh (trąbka).

Mark Knopfler | fot. Paweł Rychter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!