Niepublikowany utwór Bruce’a Springsteena w muzyce do filmu Blinded By The Light

Już dziś fani Bruce’a Springsteena otrzymają od swojego idola wyjątkowy prezent – niepublikowany utwór „Ill Stand By You” – oszołamiającą balladę opowiadającą o silnych przyjaźniach i relacjach rodzinnych. Utwór ten znalazł się na płycie z muzyką do filmu „Blinded By The Light”, która jest już dostępna jest na CD i płycie winylowej (od 30 sierpnia) oraz w serwisach cyfrowych.

Sony Music prezentuje ścieżkę dźwiękową do filmu „Blinded by the Light” w reżyserii Gurindera Chadhy . Ten brytyjski komediodramat powstał na podstawie inspiracji życiem dziennikarza Sarfraza Manzoora i jego obsesji na punkcie Bruce’a Springsteena.

 

Film opowiada o czasach surowych rządów Margaret Thatcher w Wielkiej Brytanii, w których Javed, nastolatek pochodzenia pakistańskiego uczy się żyć własnym życiem, rozumieć swoją rodzinę i odnaleźć siebie przy dźwiękach muzyki Bruce’a Springsteena. Zmuszony zmagać się z rasowymi i ekonomicznymi zawirowaniami tamtych czasów, chłopak odkrywa muzykę Bossa i wpada w obsesję na jej punkcie.

Album z muzyką do filmu, który ukaże się na płycie CD, albumie winylowym oraz dostępny będzie w serwisach cyfrowych zawiera w większości utwory Bruce’a Springsteena, ale również usłyszymy tu m.in.:  Pet Shop Boys czy a-ha oraz utwory skomponowane przez A.R. Rahmana.

Wśród dwunastu piosenek Springsteena, które usłyszymy na płycie znalazły się dwa niepublikowane utwory. Pierwszy z nich to „I’ll Stand by You”, delikatna ballada, którą Bruce przygotował do wykorzystania w serii filmów „Harry Potter” (nie znalazła się jednak w muzyce do tego filmu)). Druga to akustyczna wersja utworu “The Promised Land” zarejestrowana podczas waszyngtońskiego koncertu artysty 11 listopada 2014 roku. Kolejnym smaczkiem jest utwór koncertowy „The River” nagrany 21 września 1979 roku w Madison Square Garden. Utwór ten pojawił się wcześniej w filmie „No Nukes”, ale nie znalazł się na albumie ze ścieżka dźwiękową.

Oprócz utworów Springsteena, Blinded By The Light: Original Motion zawiera muzykę z epoki, dialogi z filmu oraz premierowy utwór „For You My Love” skomponowany na potrzeby filmu przez kompozytora A.R. Rahmana („Slumdog Millionaire”). Rahman otrzymał sześć nagród National Film, dwa muzyczne Oscary, dwie nagrody Grammy, nagrodę BAFTA, Złotego Globa, piętnaście nagród Filmfare oraz siedemnaście Filmfare Awards South.

Rahman zdobył sześć krajowych nagród filmowych, dwie nagrody Akademii, dwie nagrody Grammy, nagrodę BAFTA, nagrodę Złotego Globu, piętnaście nagród Filmfare i siedemnaście nagród Filmfare na południu.

 1. Ode to Javed / Javed’s Poem                 A.R. Rahman
 2. It’s a Sin                          Pet Shop Boys
 3. The Sun Always Shines On T.V.                           a-ha
 4. “The Boss Of Us All”                   Blinded By The Light cast
 5. Dancing In the Dark                   Bruce Springsteen
 6. “You Should Be Listening to Our Music”                         Blinded By The Light cast
 7. “I Never Knew Music Could Be Like This”                         Blinded By The Light cast
 8. The River        Live at Madison Square Garden, New York City, NY – September 1979     Bruce Springsteen & The E Street Band
 9. “Number One Paki Film”                         Blinded By The Light cast
 10. Badlands                      Bruce Springsteen
 11. Cover Me                   Bruce Springsteen
 12. Thunder Road            Live at the Roxy Theatre, W. Hollywood, CA – October 1975         Bruce Springsteen & The E Street Band
 13. Get Out of My Way Fascist (Pigs)                      Amer Chadha-Patel
 14. “Do It For Me”                          Blinded By The Light cast
 15. Prove It All Night                      Bruce Springsteen
 16. Hungry Heart                          Bruce Springsteen
 17. “You, Me… and Bruce”                         Blinded By The Light cast
 18. Because the Night                   Bruce Springsteen
 19. Maar Chadapa                        Heera
 20. The Promised Land  (Live Acoustic) [Live on The National Mall, Washington D.C. – November 11, 2014]           Bruce Springsteen
 21. Blinded By The Light                          Bruce Springsteen
 22. Born to Run                Bruce Springsteen
 23. I Will Stand By You                  Bruce Springsteen
 24. For You My Love                      A.R. Rahman

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *