MICHAEL JACKSON CZTERDZIESTA ROCZNICA PREMIERY ALBUMU OFF THE WALL

10 sierpnia 1979 roku ukazała się płyta Off The Wall – piąty w dyskografii album Michaela Jacksona i zarazem pierwszy wydany przez wytwórnię Epic. Off The Wall to również pierwszy album Michaela, który powstał we współpracy z producentem i aranżerem Quincy Jonesem (odpowiedzialnym również za późniejsze płyty artysty: Thriller oraz Bad). Jackson do współpracy przy albumie zaprosił również m.in.: Roda Tempertona, Paula McCartney’a i Stevie Wondera.

Album Off The Wall uważa się za przełomowy punkt w karierze Michaela. Rozstanie się z rodzinnym bandem The Jacksons okazało się dla piosenkarza najlepszym z możliwych kroków. Michael zmienił tu swój młodzieżowy wizerunek oferując na pierwszym solowym albumie materiał dla szerokiego grona słuchaczy.

Z Off The Wall pochodzą cztery przebojowe single: tytułowy „Off The Wall”, nagrodzony Grammy “Don`t Stop ‘Til You Get Enought”, “She`s out of My Life” oraz Rock with You”.

 Piosenki te tchnęły świeżością i emanowały niezwykłą energią. Oparte na czarnej muzyce tanecznej single sprawiły, ze Michael stał się pierwszym artystą w historii przemysłu muzycznego, którego cztery single pochodzące z jednego albumu znalazły się w pierwszej dziesiątce listy “Billboard’u”.

Album Off The Wall dostępny jest na płycie CD, albumie winylowym oraz w serwisach cyfrowych.

Off The Wall

  1. Don’t Stop ‘Til You Get Enough
  2. Rock With You
  3. Workin’ Day and Night
  4. Get on the Floor
  5. Off The Wall
  6. Girlfriend
  7. She’s Out of My Life
  8. I Can’t Help It
  9. It’s the Falling in Love
  10. Burn This Disco Out

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *