Boris prezentują pierwszy singiel z nowego albumu

Utwór „Love” z nadchodzącego krążka zespołu jest już dostępny! Płyta ukaże się w całości 4 października 2019.

Japońska formacja opublikowała właśnie premierowy utwór wraz z teledyskiem. Numer został zatytułowany „Love” i zapowiada zbliżającą się produkcję grupy, pt.: „LφVE & EvφL”, która ukaże się już 4 października, nakładem wytwórni Third Man Records. Tego samego dnia zespół wyda również re-edycje płyt „Akuma No Uta” oraz „Feedbacker” z 2003 roku.

Posłuchaj nowego utworu Boris – „Love”:

Boris zaprezentują się już 5 grudnia we wrocławskim klubie Pralnia. Towarzyszyć im będzie norweska grupa Arabrot.

Bilety na koncert dostępne są już na: https://sklep.knockoutprod.net


BORIS (Japonia) awangardowy metal:

Bezkompromisowi Japończycy w 2017 roku obchodzili piękny jubileusz 25-lecia. Boris powstał w 1992 roku w Tokio z inicjatywy basisty, wokalisty i gitarzysty Takeshiego Ohtani i gitarzystki, grającej również na klawiszach oraz udzielającej się wokalnie Mizuno Yoko zwanej Watą. Cztery lata później składu dopełnił perkusista i wokalista Atsuo Mizuno.

Japońska formacja to artysta polecany przede wszystkim tym, którzy lubią muzyczne niespodzianki. Chociaż opisaliśmy ich stylistykę jako mieszankę doomu, elementów psychodelicznych i dźwiękowych eksperymentów, tak naprawdę dodać można do opisu, chociażby takie etykietki jak drone, noise, post metal, ambient, shoegaze, crust punk, industrial, a nawet J-pop. Boris to jeden z najciężej pracujących zespołów na świecie. Przez 25 lat istnienia japońska formacja nagrała 24 albumy studyjne, sześć koncertowych, kilkanaście EP-ek. Jeżeli do tego dodać ciekawe kolaboracje formacji, choćby z Merzbowem, Sunn O))), czy z Ianem Astburym z The Cult, dorobek robi się ogromny. Do Polski wyjątkowe trio przyjedzie promować materiał, który ukazał się w urodzinowym roku, płytą “Dear” z 2017 roku, znakomicie ocenioną przez recenzentów.

Sprawdź, jeśli lubisz: Sunn O))), Melvins, Sleep…

https://borisheavyrocks.com/
https://www.facebook.com/borisheavyrocks/

ARABROT (Norwegia) noise/art rock:

Wokalista i gitarzysta Kjetil Nernes jest główną postacią powstałego w 2001 roku wyjątkowego norweskiego zespołu Arabrot. Jego wyjątkowość polega między innymi na wielości stylów muzyki, z jakich korzysta Norweg podczas procesu twórczego. Zwykło się podawać, że Arabrot gra noise art rock, lecz z pewnością nie wyczerpuje to palety dźwiękowych barw formacji.

Arabrot zadebiutował w 2005 roku albumem “Proposing a Pact with Jesus”. Lecz głośno o zespole zrobiło się po trzeciej płycie wszechstronnych norweskich muzyków, “The Brother Seed”. Za wyprodukowany przez Steve’a Albiniego materiał grupa otrzymała nominację do norweskiego odpowiednika Grammy (Spellemannprisen). Statuetkę muzycy mogli sobie postawić na półce po wydaniu pochodzącego z 2011 roku albumu “Solar Anus”. Warto też wymienić płytę “The Gospel”, którą Arabrot nagrał z udziałem Teda Parsonsa (m.in. Swans, Prong, Killing Joke), Stephena O’Malleya (Sunn O)))) i Erlenda Hjelvika (eks-Kvelertak). A także to, iż zespół miał okazję ilustrować na żywo kilka klasycznych filmów niemych, chociażby “Haxan” i “Gabinet Doktora Caligari”.

Sprawdź, jeśli lubisz: Death in June, Melvins, The Birthday Party, Swans, Okkultokrati…

http://www.arabrot.com/thegospel
https://www.facebook.com/ARABROT

Zagrają:
BORIS (Japonia) awangardowy metal
+
Arabrot (Norwegia) noise/art rock

Kiedy: 5 grudnia (czwartek) 2019
Gdzie: Wrocław @ Pralnia, ul. Krakowska 100
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
https://www.eventim.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!