Wszystko czego mogłeś jeszcze nie słyszeć w wykonaniu Pink Floyd w jednym wydawnictwie!

PINK FLOYD THE LATER YEARS – Kolekcja składająca się z 16 krążków dokumentujących działalność Pink Floyd od 1987 r. Premiera 29 listopada 2019 roku

– “A Momentary Lapse of Reason” w uaktualnionej i na nowo zmiksowanej wersji autorstwa Davida Gilmoura i Andy’ego Jacksona 

– Ponad 6 godzin niepublikowanych wcześniej nagrań audio i 7 godzin niewidzianych materiałów wideo związanych z płytami “A Momentary Lapse of Reason”, “The Division Bell” i “The Endless River” 

– Pełen, niepublikowany zapis koncertów z Wenecji (1989) i Knebworth (1990) 

– Niepublikowany materiał z prób trasy “Pulse” i pełnometrażowy film Iana Emesa “The Endless River” 

– Pierwsze wydanie ostatniego wspólnego występu Davida Gilmoura, Nicka Masona i Richarda Wrighta na koncercie w hołdzie Sydowi Barrettowi w 2007 roku 

– Nowe miksy w formacie 5.1, pierwsze wydania na Blu-rayu i unikatowe 7-calowe single 

– Pamiątki, w tym repliki programów koncertowych, książeczka z teksami i 60-stronicowy album ze zdjęciami

29 listopada ukaże się wydawnictwo “Pink Floyd The Later Years”, na które złoży się 16 krążków (5CD, 6 Blu-rayów, 5DVD) dokumentujących działalność Davida Gilmoura, Nicka Masona i Richarda Wright od 1987 roku. W tym czasie zespół sprzedał 40 milionów płyt za sprawą trzech studyjnych albumów – “A Momentary Lapse of Reason”, “The Division Bell” i “The Endless River” – oraz dwóch koncertowych wydawnictw – “Delicate Sound of Thunder” i “Pulse”. 

Wydawnictwo, nad którego produkcją czuwali David Gilmour i Andy Jackson zawiera ponad 13 godzin niepublikowanych materiałów audio i audio-wideo, w tym z koncertów w Wenecji (1989) i Knebworth (1990). “Pink Floyd The Later Years” to bez wątpienia obowiązkowa pozycja dla fanów zespołu.

Multimedialny box “Pink Floyd The Later Years” przybliża historię Pink Floyd po 1987 roku, począwszy od wydania albumu “A Momentary Lapse of Reason”, który ugruntował pozycję Pink Floyd jako jednego największych zespołów na świecie.

Zrealizowany w technologii 5.1. materiał został zremasterowany i uaktualniony przez Davida Gilmoura oraz Andy’ego Jacksona. Praca nad “The Later Years” była szansą, by świeżym okiem spojrzeć na “A Momentary Lapse of Reason”. Powrócono więc do niektórych klawiszowych partii Richarda Wrighta, a Nick Mason na nowo dograł niektóre perkusyjne ścieżki. Tym samym Gilmour oraz producent Bob Ezrib przywrócili twórczą równowagę trójki członków Pink Floyd.

W 1987 i 1988 roku koncerty Pink Floyd złożyły się na największą w historii trasę koncertową, która uwieczniono na nominowanym do Grammy, znakomicie ocenionym albumie “Delicate Sound of Thunder”. Materiał nakręcony w  Nassau Coliseum w Nowym Jorku ukazuje Pink Floyd w szczytowej formie. Na potrzeby nowego wydawnictwa koncert został na nowo zmontowany, a jego jakość poprawiona. Pracowano na oryginalnej 3,5-milimetrowej taśmie dostarczonej przez Aubrey “Po” Powell i Benny’ego Tricketta. Dźwięk na nowo zmiksowano do formatu 5.1. Ponadto utwory “Terminal Frost” i “Welcome To The Machine”, które nie trafiły na oryginalne dzieło, tym razem zostały uwzględnione w zestawie. Koncert po raz pierwszy jest dostępny w formacie 5.1 na Blu-rayu i DVD.

Jednymi z najbardziej pożądanych przez fanów dodatków, które trafiły na “Pink Floyd The Later Years” są koncert z Wenecji z 1989 roku, zorganizowany na pływającej scenie przed placem świętego Marka oraz nagrodzony statuetką Sliver Clef występ na festiwalu w Knebworth z 1990 roku. Obydwa koncerty wcześniej nie zostały wydane, a teraz ukażą się zarówno na DVD jak i Blu-rayu (145 minut). Pink Floyd byli gwiazdami Knebworth, gdzie wystąpili również Paul McCartney, Dire Straits, Genesis, Phil Collins, Eric Clapton czy Tears For Fears. Dochód ze sprzedaży biletów zasilił fundację na rzecz Muzykoterapii Nordoffa-Robbinsa. David Gilmour i Andy Jackson na nowo zmiksowali materiał z tego kultowego występu. Wszystkie 7 utworów, które zagrali (z gościnnym udziałem saksofonistki Candy Dulfer, znanej z wokalizy w “The Great Gig In The Sky” Clare Torry, grającego na klawiszach Michaela Kamena oraz Sam Brown wraz z matką Vicki) teraz po raz pierwszy ukaże się na CD.

Wydany w 1994 roku album “The Division Bell” rozszedł się w nakładzie przekraczającym 12 milionów egzemplarzy, debiutując na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii. Towarzysząca płycie trasa została uwieczniona na koncertowym wydawnictwie “Pulse”. “Pink Floyd The Later Years” zawiera cały materiał z “Pulse” w nowo zmontowanej i poprawionej z oryginalnych taśm wersji. Koncert po raz pierwszy wydany zostanie na Blu-rayu. Również po raz pierwszy fani otrzymają zapis z próby zespołu z 20 października 1994 roku, gdy wykonywali “A Great Day For Freedom” i “Lost For Words”.

W 2014 roku Pink Floyd wydali longplay “The Endless River” składający się głównie z instrumentali i ambientowych kompozycji pochodzących z nagrań, które powstały przy okazji sesji do “The Division Bell”. Materiał zrealizowany przez David Gilmoura, Nicka Masona i Richarda Wrighta uzupełniony został o utwór “Louder than Words” ze słowami pisarki Polly Samson, która odpowiadała za większość tekstów na “The Division Bell”. Album “The Endless River” pobił rekord pre-orderów na Amazon UK i zadebiutował na szycie notowań w kilku krajach. Winyl był najszybciej sprzedającym się analogowym krążkiem w Wielkiej Brytanii od 1997 roku. Na “Pink Floyd The Later Years” po raz pierwszy zamieszczono nigdy niepublikowany, zrealizowany na specjalne zamówienie 52-minutowy film “The Endless River” w reżyserii Iana Emesa, który pracował z Pink Floyd przy animacjach “One of These Days”, “Speak To Me”, “Time” i “On the Run”.

Wydawnictwo “Pink Floyd The Later Years” uzupełniają teledyski, materiały dokumentalne i nagrania koncertowe. W zestawie znalazł się opublikowany po raz pierwszy na Blu-rayu, DVD i 7-calowym winylu zapis ostatniego występu Pink Floyd w składzie David Gilmour, Nick Mason i Richard Wright. Było to specjalne wykonanie utworu “Arnold Layne”, które muzycy zaprezentowali 10 maja 2007 roku podczas imprezy w hołdzie Sydowi Barrettowi. W zestawie zamieszczono niepublikowany lub na nowo zmiksowany materiał, w odświeżonej, zremasterowanej i na nowo zmontowanej wersji, a także promocyjne klipy. 

Z pomocą Nicka Masona, sięgając do archiwów Pink Floyd, box uzupełniono plakatami, programami i innymi grafikami z tras, książeczką z tekstami oraz innymi rarytasami, w tym 7-calowymi singlami z wykonaniem numeru “Arnold Layne” podczas koncertu w hołdzie Sydowi Barrettowi oraz “Lost For Words” z próby w Earl’s Court podczas trasy “Pulse”. Fani otrzymają ponadto 60-stronicowy album ze zdjęciami, projektu Aubrey Powell z Hipgnosis i Petera Curzona z StormStudios.

Pięć krążków CD zamknięto w 40-stronicowy album ze szczegółowym opisem zawartości.

W sprzedaży pojawią się również wydania: 2-LP / 1-CD zawierające najważniejsze elementy “Pink Floyd The Later Years”, które dostępne będą z 24-stronicową książeczką zawierającą niepublikowane wcześniej zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!