Koncert ku pamięci Avicii’ego. W line-upie największe gwiazdy

5 grudnia w Sztokholmie odbędzie się koncert upamiętniający Avicii’ego. Tego wyjątkowego wieczoru we Friends Arena zaprezentuje się aż 19 współpracowników artysty, w tym Aloe Blacc, Adam Lambert czy Rita Ora. David Guetta, Kygo oraz inni DJ zagrają sety.

19 wokalistów, którzy pojawili się w piosenkach Avicii’ego, w tym Aloe Blacc, Adam Lambert, Alex Ebert, Rita Ora oraz Joe Janiak (pełna lista poniżej) wraz z 30-osobowym zespołem zaprezentuje największe hity Avicii’ego. Koncert otworzą sety w wykonaniu Davida Guetty, Kygo, Dimitriego Vegasa & Like Mike’a, Laidback Luke’a i Nicky’ego Romero. Wszyscy byli bliskimi przyjaciółmi Tima Berglinga.
Zyski z koncertu trafią na konto fundacji działającej na rzecz osób z problemami psychicznymi. Sprzedaż biletów rusza 5 września o godz. 10:00. Więcej informacji na Stronach Aviciitributeconcert.com and Ticketmaster.se.
 

Tim miał plany, aby zrobić duży koncert z artystami śpiewającymi w jego kawałkach i dużym zespołem. Teraz realizujemy jego marzenie i dajemy fanom szansę na doświadczenie muzyki naszego syna w wyjątkowy sposób

Klas Bergling, ojciec Tima

The Avicii Tribute Concert for Mental Health Awareness będzie pierwszą okazją do usłyszenia wielu utworów artysty na żywo.
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że przyjaciele Tima, producenci, artyści i współpracownicy przylecą do Sztokholmu, by pomóc zrealizować nam to przedsięwzięcie. Każdy z nich wyraził chęć współpracy w walce z chorobami psychicznymi oraz wsparcie dla Tim Bergling Foundation. Nie możemy się doczekać tego wydarzenia. Każdego roku około 1500 osób w Szwecji odbiera sobie życie. Na świecie ta liczba wynosi prawie milion. Takie tragedie mają nieodwracalny wpływ na rodziny oraz najbliższych. To światowy kryzys i druga najczęstsza przyczyna śmierci ludzi w wieku 15-29, według danych WHO. Celem tego koncertu jest głośne opowiedzenie o problemie i zwrócenie uwagi na piętno, jakie spoczywa na tematach chorób psychicznych oraz samobójstw. Potrzebujemy odpowiednich narzędzi i środków, by z tym walczyć, zwłaszcza u młodych – wyjaśnia ojciec Avicii’ego.
Artyści, którzy wezmą udział w koncercie (więcej nazwisk wkrótce):
-Adam Lambert
– Alex Ebert
– Aloe Blacc
– Amanda Wilson
– Andreas Moe
– Audra Mae
– Blondfire
– Bonn
– Carl Falk
– Dan Tyminski
– Daniel Adams Ray
– Joe Janiak
– Nick Furlong
– Otto Knows
– Rita Ora
– Sandro Cavazza
– Simon Aldred
– Vargas Lagola
– Zak Abel
Tim Bergling Foundation została założona przez rodzinę Avicii’ego. Poza działaniu na rzecz osób z problemami psychicznymi, organizacja zajmuje się również walką z katastrofami ekologicznymi oraz utrzymaniem zagrożonych gatunków. Fundacja działa nie tylko w Szwecji, ale swoje cele pragnie spełniać także w innych miejscach na świecie.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *