Nowy album Lindsey Stirling już w sprzedaży

Lindsey Stirling wróciła z kolejnym studyjnym albumem. Jej najnowsza płyta zatytułowana Artemis dzisiaj trafiła na półki sklepowe oraz wszystkie serwisy streamingowe.

Najnowszy, czwarty studyjny album Lindsey Stirling ukazał się 6 września. Płyta zatytułowana Artemis składa się z 13 kompozycji. Wraz z nowym albumem skrzypaczka postanowiła wrócić do korzeni i postawiła na muzykę bez wokalu. Wyjątkiem są dwa utwory, w których możemy usłyszeć Amy Lee oraz Elle King.

Tytuł “Artemis” (“Artemida”) zaczerpnięty został od imienia greckiej bogini słońca, córki Zeusa i nawiązuje do starożytnej mitologii. Na swym nowym albumie Lindsey Stirling zabiera słuchaczy w podróż przez tragedię i triumf. Każdy utwór z albumu reprezentuje walkę, jaką Artemis – bohaterka tej podróży – toczy, by odnaleźć wewnętrzne światło. Po okresie mroku i zmagań, zmieniona Artemis w końcu trafia na drugą stronę.

Tracklista:

1. Underground
2. Artemis
3. Til the Light Goes Out  
4. Between Twilight
5. Foreverglow
6. Love Goes On And On (feat. Amy Lee)
7. Masquerade
8. Sleepwalking
9. Darkside
10. The Upside
11. Guardian
12. Aurora
13. The Upside (feat. Elle King)

Do tej pory płyta jest promowana przez trzy single. Pierwszy, zatytułowany Underground, ukazał się 21 czerwca. The Upside, czyli drugi zwiastun wydawnictwa, ukazał się 5 lipca. Trzecim singlem została natomiast piosenka tytułowa, która miała swoją premierę 30 sierpnia.

Przypomnijmy: artystka wystąpi w Polsce na dwóch koncertach: 18 września w krakowskiej Tauron Arenie oraz 19 września w warszawskim COS Torwar.

Lindsey Stirling – Artemis (okładka albumu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *