Premiera nowego teledysku Anity Lipnickiej do Piosenki księżycowej

„Piosenkę księżycową” w nowej aranżacji Anita Lipnicka premierowo zaśpiewała na scenie w Sopocie, podczas pierwszego dnia Festiwalu Top Of The Top, porywając swoim występem publiczność na widowni i przed telewizorami.  
 „Piosenka księżycowa” – to kompozycja ponadczasowa, doskonale rozpoznawalna wśród osób, które choć w minimalnym stopniu interesują się muzyką. Pierwotna wersja utworu zapisała się w historii polskiej muzyki jako kultowy love song lat 90-tych. Po 25 latach od swojej premiery, “Księżycowa” doczekała się nowej odsłony. W interpretacji Kuby Karasia (The Dumplings) – młodszego o rok od samej piosenki – nabrała całkiem odmiennego charakteru. Zyskała współczesny rys, doskonale wpisując się w dynamikę stylu życia dzisiejszych 20-latków. 

 „Wielokrotnie spotykam się z opiniami, że ‘Księżycowa’ ludzi wciąż wzrusza, że stanowi soundtrack do ich miłości, a i dla mnie była zawsze utworem ważnym, zawierającym w sobie ogromny ładunek emocjonalny. Co dziś oznaczają słowa napisane 25 lat temu? Czy łatwiej było kochać wtedy, czy teraz? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Żyjemy szybciej, z większym rozmachem, bardziej bezkompromisowo. Ale czy głębiej? Bliżej, czy dalej od siebie? Każda opinia, postawa, ma swoją genezę zapisaną w osobistej historii. 

Dlatego ten teledysk nie ma spójnej narracji. Jego bohaterami są przypadkowi ludzie, mieszkańcy anonimowego miasta. Nie wiemy o nich nic, podglądamy jedynie wyrywkowe momenty ich zmagań w budowaniu relacji… Obraz przenosi różnorodne emocje: niepewność, nadzieję, bezradność, lęk przed odrzuceniem… Miłość, materia trudna, nieodgadniona od wieków. „Piosenka księżycowa”- hymn nieporadnych w kochaniu…” mówi Anita

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!