Legendarne The Who wraca z nową płytą

The Who – legendarna rockowa grupa, która sprzedała ponad 100 mln egzemplarzy płyt na całym świecie – zapowiada premierę pierwszego od 13 lat premierowego materiału. Album „Who” ukaże się 22 listopada 2019. Już teraz można posłuchać pierwszego singla – „Ball and Chain”.

The Who nagrywali nowy materiał wiosną i latem 2019 w studiach w Londynie i Los Angeles. Współproducentami „Who” są Pete Townshend i D. Sardy (Noel Gallagher, Oasis, LCD Soundsystem, Gorillaz), a produkcją wokali zajął się Dave Eringa (Manic Street Preachers, Roger Daltrey, Wilko Johnson).

Do wokalisty Rogera Daltreya i gitarzysty oraz kompozytora Pete’a Townshenda dołączyli perkusita Zak Starkey, basista Pino Palladino, a na płycie muzycznie udzielają się również Simon Townshend, Benmont Tench, Carla Azar, Joey Waronker i Gordon Giltrap.

– Myślę, że stworzyliśmy najlepszy album od czasów „Quadrophenii” wydanej w 1973 roku. Pete jest doskonałym songwriterem – zachwala nowe dokonanie Roger Daltrey.

Townshend dodaje: – Piosenki na album zostały napisane w zeszłym roku, poza dwoma wyjątkami. Nie ma motywu głównego, konceptu, historii, po prostu kawałki, które napisaliśmy wraz z moim bratem Simonem, by dać Rogerowi inspirację i wyzwania dla jego wokalu. Roger i ja jesteśmy już starszymi panami, dlatego starałem się za wszelką cenę stronić od nostalgii w nowych utworach. Nie chciałem wprawić ludzi w zakłopotanie.

The Who – „Who” – lista utworów:
All This Music Must Fade
Ball And Chain
I Don’t Wanna Get Wise
Detour
Beads On One String
Hero Ground Zero
Street Song
I’ll Be Back
Break The News
Rockin’ In Rage
She Rocked My World

https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/209017/3935fada375b4be1fda12a4bc3a4a906.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *