Warszawski koncert Behemoth przeniesiony do klubu Progresja

Przygotowując warszawską odsłonę trasy „Ecclesia Diabolica Baltica” dowiedzieliśmy się dzisiaj rano, że ze względów proceduralnych niemożliwe byłoby pokazanie pełnej produkcji koncertowej zespołu Behemoth w Hali Expo XXI.

Ponieważ nadrzędną zasadą Behemoth jest dostarczanie najwyższej jakości koncertowego show, nie mogło być mowy o jego okrojeniu. Podjęliśmy więc wspólnie z zespołem decyzję o przeniesieniu tego koncertu do klubu Progresja, gdzie Behemoth będzie mógł zaprezentować 100% swojej produkcji scenicznej.

Przepraszamy za zmianę, ale jest ona niezależna od Knock Out Oroductions oraz zespołu Behemoth. Bilety zachowują ważność.

W związku ze zmianą lokalizacji, prezentujemy nową czasówkę koncertu:
17:30 – Drzwi
18:30-19:05 – Whoredom Rife
19:20-19:55 – In Twilight’s Embrace
20:15-21:00 – Zeal & Ardor
21:30-… – Behemoth


BEHEMOTH (Polska) death metal, black metal:

Behemoth to już od jakiegoś czasu liga mistrzów ekstremalnego metalu, więc nic dziwnego, że zespół Nergala większą część roku spędza poza Polską, bo zapotrzebowanie na jego występy poza ojczyzną jest ogromne. Często nazwa kapeli napisana jest bardzo dużą, jeśli nie największą czcionką na plakatach najbardziej prestiżowych metalowych festiwali i pojawia się wysoko w zestawieniach albumów.

Rok 2018, kiedy to ukazały się niesamowity studyjny album “I Loved You at Your Darkest” oraz kapitalne koncertowe wydawnictwo “Messe Noire”, a kapela w grudniu zagrała kolejne koncerty z cyklu “Merry Christless”, był z pewnością jednym z najbardziej udanych w karierze pomorskiej bestii. Zwłaszcza jeśli dopisać tu jeszcze udział z pożegnalnej trasie koncertowej po USA idoli Nergala i spółki, thrashmetalowych bogów ze Slayer. A do grona zespołowych gadżetów dołączyły kolejne piwo, kawa, pieczęcie, koc. Lider zespołu oczywiście nie zapomniał parę razy explicite wyrazić to, co myśli o obecnej władzy i jej działaniach.

Choć Behemoth większość koncertów gra poza Polską, swego rodzaju tradycją stało się, że jesienią lub wczesną zimą zespół prezentuje swoją imponującą produkcję polskim fanom. Nie inaczej będzie w 2019 roku. Wtedy właśnie odbędzie się trasa kapeli, która obejmie sześć koncertów w dużych miastach, w doborowym zestawie. Niewykluczone, że w setliście znajdzie się “Chant for Eschaton 2000” z płyty “Satanica”, utwór, który serwis Loudwire zaliczył do 50 metalowych utworów, jakie zdefiniowały rok 1999. Przygotujcie się na niezapomniane przeżycie.

Sprawdź, jeśli lubisz: Morbid Angel, Nile, Suffocation…

https://behemoth.pl
https://www.facebook.com/behemoth
https://youtu.be/Dhfy9TPga-c

ZEAL & ARDOR (Szwajcaria) black metal, blues, gospel:

Ze szwajcarskiej Bazylei pochodzi Roger Federer, genialny tenisista, który od wielu lat czaruje i zaskakuje na kortach. Z tego samego miasta pochodzi również Manuel Gagneux, niesamowity muzyk, któremu udało się połączyć to, co wydawało się niemożliwe do połączenia w ramach założonego przez siebie zespołu Zeal & Ardor.

Szwajcar wymyślił sobie, że zderzy black metal, bluesa, negro spirituals i gospel, a do smaku doprawi elektroniką. Jak postanowił, tak zrobił. Eklektyczna całość nie tylko, że okazała się strawna. Okazała się wprost niesamowita, więc posypały się świetne recenzje, zaproszenia na koncerty, komplementy od muzyków. Manuel zachwycił wszystkich najpierw płytą “Devil Is Fine” z 2016 roku. Piosenki powstałe z pożenienia ekstremy i muzyki wypływającej z nieludzkiego cierpienia i ciężkiego losu czarnych Amerykanów przykuwały uwagę i dawały do myślenia. Black metal blues, bo takie określenie ktoś wymyślił na muzykę Zeal & Ardor, nie miał krótkiego terminu przydatności do spożycia. Także wydany w 2018 roku materiał “Stranger Fruit” przysporzył Manuelowi sporej porcji komplementów.

Bez wątpienia to, co tworzy Gagneux jest wyjątkowe, nowatorskie, przemyślane oraz przeznaczone dla tych, którzy mają w sobie żyłkę odkrywcy.

Sprawdź, jeśli lubisz: Burzum, Darkthrone, Tom Waits…

https://www.zealandardor.com
https://www.facebook.com/zealandardor
https://youtu.be/jlGBer0VoF8

WHOREDOM RIFE (Norwegia) black metal:

Whoredom Rife to norweski duet z Trondheim, miasta, w którym znajduje się uwieczniona na okładce “De Mysteriis Dom Sathanas” Mayhem przepiękna katedra Nidaros. Kapelę tworzą obsługujący wszystkie instrumenty i komponujący muzykę V. Einride oraz zdzierający głos K.R. Powstała w 2014 roku, a dwa lata później zadebiutowała imienną EP-ką, którą wypełniły cztery blackowe kawałki, w których słychać echa dokonań rodaków z Mayhem. Rok później na rynku była już pełnowymiarowa płyta “Dommedagskvad”. Sześć kompozycji plus intro zebrało całkiem sporo pochwał. Chwalono przede wszystkim kompozycje, konkretnie ich wyrafinowanie, elegancję, teatralność oraz umiejętność nie robienia z siebie pośmiewiska.

Whoredom Rife potrafią bardzo dobrze zbudować mroczny, chłodny klimat w stylu pionierów norweskiego black metalu. Jeśli ktoś tęskni za starą szkołą tego gatunku, może zarówno sięgnąć po dokonania klasyków, ale może też posłuchać którejś z pozycji w dorobku V. Einride i K.R., a odbędzie wspaniałą podróż w głąb spowitego chłodem i nocą krajobrazu.

Sprawdź, jeśli lubisz: Mayhem, Watain, Horna…

https://www.facebook.com/Dommedagsryttere
https://youtu.be/94MQVHc1fjo

IN TWILIGHT’S EMBRACE (Polska) death metal, black metal:

Po wydanej w zeszłym roku z zaskoczenia “Lawie” i udanej trasie w lutym, In Twilight’s Embrace dołączają do Baltica Tour. “Lawa” to kolejne, po świetnie przyjętych albumach “The Grim Muse” (2015) i “Vanitas” (2017), oblicze zespołu. Najbardziej wyraziste oblicze. Szaleństwo, kult zmarłych oraz zbiorowa choroba duszy – wszystko to odnajdziecie w uprawianym przez In Twilight’s Embrace Metalu Śmierci, w równym stopniu natchnionym, co opętanym; dziwnym i przerażającym.

Sprawdź, jeśli lubisz: Dissection, Unanimated, Tribulation…

https://www.facebook.com/intwilightsembrace
https://youtu.be/A21fbU3Br84


Zagrają:
BEHEMOTH (Polska) death metal, black metal
+
Zeal & Ardor (Szwajcaria) black metal, blues, gospel
Whoredom Rife (Norwegia) black metal
In Twilight’s Embrace (Polska) death metal, black metal

Kiedy: 26 września (czwartek) 2019
Gdzie: Wrocław @ A2, ul. Góralska 5
Bilety: 110 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 27 września (piątek) 2019
Gdzie: Poznań @ Hala MTP 2, ul. Głogowska 14
Bilety: 110 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 28 września (sobota) 2019
Gdzie: Katowice @ Spodek, al. Korfantego 35
Bilety: 110 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: MegaClub Events

Kiedy: 29 września (niedziela) 2019
Gdzie: Warszawa @ Progresja, Fort Wola 22
Bilety: 110 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 5 października (sobota) 2019
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Elektryków
Bilety: 110 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90

Kiedy: 6 października (niedziela) 2019
Gdzie: Kraków @ TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7
Bilety: 110 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu (miejsca stojące), 120 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu (miejsca siedzące)
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncerty dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (Wrocław, Poznań, Warszawa i Kraków)
https://www.eventim.pl (Kraków: numerowane miejsca siedzące)
http://www.spodekkatowice.pl (Katowice)
https://tickets.b90.pl (Gdańsk)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *