XXX-lecie ACID Drinkers

Aż trudno uwierzyć, że już 30 lat mięło polskiej legendzie ciężkiego grania. Mowa oczywiście o grupie ACID Drinkers, która z okazji swoich urodzin zagrała w poznańskim CK Zamek i dała wyraźnie do zrozumienia, że nie zamierza zwalniać. W trakcie koncertu na scenie obok zespołu pojawiła się ogromna ilość gości!

Podczas koncertu słychać było co rusz „sto lat, sto lat” śpiewane przez przybyłych fanów… i słusznie. Niewielu by wytrzymało tyle lat dając 1100% na każdym koncercie.

7 maja 1989 roku uznaje się za początek Kwasożłopów. Tego właśnie dnia dnia zespół w składzie: Titus, Popcorn, Ślimak i Litza zagrali swoją pierwszą próbę, a trzy i pół miesiąca później (28. sierpnia) pierwszy raz wystąpili na scenie podczas festiwalu Metal Madness na wrocławskiej Wyspie Słodowej. 

Lista gości była ogromna i prawie podczas każdego utworu zespół miał towarzystwo na scenie. Zaczniemy wyliczankę od Kasi Kowalskiej i Ani Brechaczek. Ta pierwsza pojawiła się na scenie z urodzinowymi balonami, które przekazała Titusowi. Dalej na scenie obok Popcorna, Ślimaka i Dzwona pojawili się Paweł „Drak” Grzegorczyk, Przemek „Perła” Wejmann, Tomek „Lipa” Lipnicki, Wojtek „Jankiel” Moryto, Robert „Bobby” Zebrzycki oraz Wojciech Hoffmann z Turbo.

Na urodzinach zespołu miał także pojawić się Wacek „Vogg” Kiełtyka z Decapitated, za którego grupę reprezentowali Rafal „Rasta” Piotrowski oraz Hubert Więcek. Vogg otrzymał wspaniałą możliwość zagrania z Machine Head podczas rozpoczynającej się właśnie trasy “Burn My Eyes 25th Anniversary” (Wacek, gratulujemy!).

foto: Paweł Rychter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!