Unsound Festival: Hildur Guðnadóttir z muzyką z serialu „Czarnobyl”

Podczas tegorocznej edycji Unsound Festival, Hildur Guðnadóttir wykona po raz pierwszy na żywo muzykę z serialu „Czarnobyl”. Bilety na koncert w sobotę, 12.10, są już wyprzedane, ale wciąż można kupić wejściówki na niedzielny występ.

Bilety na wydarzenie dostępne są tutaj:
 
Unsound 2019
Dzięki serialowi „Czarnobyl”, Hildur Guðnadóttir stała się rozpoznawalna nie tylko wśród fanów muzyki eksperymentalnej. Jej ścieżka dźwiękowa napisana na potrzeby serialu została nagrodzona Emmy. To muzyka, która łączy brzmienie instrumentów z nagraniami terenowymi z siostrzanej elektrowni Czarnobyla – Ignaliny w Litwie.
Podczas światowej premiery koncertu w opuszczonej fabryce utwory zostaną wykonane na wielokanałowym systemie wspólnie z artystami, którzy pomagali realizować nagrania – Samem Slaterem i Chrisem Watsonem.
„Czarnobyl” to 5-odcinkowy serial koprodukcji HBO i Sky, którego akcja rozpoczyna się 26 kwietnia 1986 r. w elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie (Związek Radziecki), gdzie w wyniku wybuchu reaktora dochodzi do największej w dziejach katastrofy nuklearnej. Uwolnione na skutek eksplozji promieniowanie radioaktywne rozprzestrzenia się na całą Ukrainę, Rosję, Białoruś, dociera także do Polski, Skandynawii i Europy Zachodniej. Serial został nagrodzony 10 statuetkami Emmy, w tym za muzykę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *