New Model Army zagrali z Poznaniu

Od Poznania rozpoczęła się polska trasa koncertowa brytyjskiej legendy lat osiemdziesiątych. New Model Army przyjechali do kraju nad Wisłą w ramach promocji wydanej niedawno nowej płyty zespołu pod tytułem From Here. Grupa zagra jeszcze w Gdyni, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

Poznański koncert Brytyjczyków zgromadził liczną rzeszę ich fanów, którzy z pewnością nie mogą narzekać. Koncert był mocno energetyczny. Dynamika i charyzma płynące ze sceny nie pozwoliły nikomu stać bez ruchu podczas koncertu.

New Model Army to kultowa grupa, która uformowała się w 1980 roku w Bradford. Autorzy takich kawałków jak “Vagabonds”, “51st State”, czy “Small Town England” sprzedali już ponad półtora miliona krążków, mimo że ich single nigdy nie trafiały na listy przebojów. Za najlepsze krążki w dyskografii New Model Army uznaje się “No Rest For The Wicked” oraz “Thunder and Consolation”, a ich występy charakteryzują się dopracowanymi aranżacjami dopracowanymi do perfekcji. W 2010 roku grupa obchodziła trzydziestą rocznicę istnienia.

Płyta From Here wydana została 23 sierpnia 2019 roku. Utwory z płyty napisano w 2 miesiące, a utwory nagrali w przeciągu 9 dni, pracując w pięknie położonym Ocean Sounds Recordings, znajdującym się na norweskiej wyspie Giske.

New Model Army zagra jeszcze w następujących miastach.

  • Gdynia – 15.10, Ucho
  • Warszawa – 16.10, Proxima
  • Wrocław – 17.10, Stary Klasztor
  • Kraków – 18.10, Kwadrat
foto: Paweł Rychter

One thought on “New Model Army zagrali z Poznaniu

  1. ” nie pozwolil nikomu stac w bezruchu ” ….bardziej drewnianej publicznosci na koncertach NMA nie widzialem ,mialem wrazenie ze w wiekszosci na koncert przyszli ludzie nnie znajacy grupy .
    bylem na ich koncertach w Holandii i Niemczech nie ma porownania ludzie spiewali z grupa reagowali na kazdy utwor . w Poznaniu czasem wialo chlodem ….no chyba ze taki mamy klimat 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *