Limboski prezentuje nowy singiel pt. „Chwile”

Artysta eksperymentuje z nowymi dla siebie środkami wyrazu – momentami ociera się nawet o rap i psychodelię. Pojawiają się też sample, a rasowe brzmienie gitar przeplata się z elektroniką.

„Chwile mogą dzielić zwycięstwo od klęski, zwątpienie od olśnienia albo miłość od nienawiści. To jest oczywiście truizm, ale kiedy w przeciągu tytułowej „chwili” coś bezpowrotnie tracimy, albo o włos unikamy wypadku, musimy pochylić czoło przed zagadką czasu. Małe rzeczy stają się wielkimi, a wielkie małymi – wszystko zależy od tego, w której „chwili” o tym myślimy. Jedna chwila przechodzi w drugą jak kra na rzece, a my staramy się jakoś po nich stąpać i utrzymać się w pionie – i oczywiście w poziomie. Wszystko jest kwestią chwili.”

Do piosenki powstał klip w reżyserii Kahy Hoffmann, który pokazuje jak nasza percepcja potrafi płatać figle. Album „Ucieczka Saula” ukaże się 25 października nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. 15 listopada w Warszawskim klubie „Kultura Wysoka” odbędzie się pierwszy koncert promujący nową płytę, a następnie Limboski rusza w trasę po całej Polsce.

Dzisiaj Premierę ma nowa Płyta  „Ucieczka Saula” wyznacza zupełnie nowy kierunek twórczości artysty, zainspirowany pobytem w Berlinie. Wcześniej lubował się w  vintage’owych brzmieniach, solówkach gitarowych i raczej stronił od bitów i sampli. Teraz zaserwował nam zupełnie unikalne połączenie avant popu z frapującą elektroniką i poetycką wielobarwnością. Przy tym wszystkim Limboski zachował swój styl i charakterystyczny pazur, a melodie, jak zawsze, wpadają w ucho.

Saul to bohater mojego opowiadania, który pewnego dnia zostawia dom i  rodzinę, wsiada na małą łódź i opuszcza swoją wioskę. Płynąc w dół rzeki obserwuje przesuwający się powoli krajobraz i wspomina różne wydarzenia ze swojego życia, z tego życia, z którego właśnie uciekł. Rzeka kołysze jego łódź i powoli unosi go ku przeznaczeniu. Widzi brzeg i może w każdej chwili wysiąść, ale tego nie robi. To bardzo symboliczna opowieść, a jej ścieżką dźwiękową jest ta płyta. Każda piosenka to małe wspomnienie Saula.”

lista piosenek:

1. Na statku 3:24
2. Chwile 3:02
3. W naszym nowym mieszkaniu 6:15
4. Czarna noc duszy 3:54
5. Kino nocne (saul edit) 3:41
6. Gdzieś tam 4:17
7. Czy widziałeś już tę smugę 4:07
8. Prośba 5:22
9. Matce ziemi 4:19
10. Idź przez rzekę 6:52

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *