Archive zakończył trasę “25” w Poznaniu

Magiczny i niesamowity wieczór zaserwowali swoim poznańskim fanom członkowie Archive. Brytyjczycy już od pierwszych dźwięków, które popłynęły ze sceny zaczęli wprowadzać widownię w odpowiedni nastrój. Grupa poznańskim koncertem zakończyła polską część trasy 25. Tym tourné zespół promuje swój najnowszy krążek, pod tym samym tytułem i jednocześnie świętuje 25-lecie istnienie zespołu.

Grupa Archive została założona w 1994 w Londynie przez Dariusa Keelera i Danny’ego Griffithsa, muzyków wcześniej związanych z projektem Genaside. Następnie do składu dołączyli wokalistka Roya Arab i raper Rosko John, aby w 1996 roku wydać debiutancki album zatytułowany Londinium.

Album 25 ukazał się w różnych wydaniach. W skład wydawnictwa wchodzi: 6-płytowy box, 43 utwory z dyskografii zespołu, w tym 8 nowych, niepublikowanych dotąd piosenek, a także EP, na której znajdzie się singiel przygotowany we współpracy z Band Of Skulls – Remains Of Nothnig. Oraz prawdziwaw gratka dla fanów, 160-stronicowa książka, a w niej wywiady z byłymi i obecnymi członkami zespołu oraz zdjęcia z ich prywatnych kolekcji.


Setlista poznańskiego koncertu:
1. You Make Me Feel
2. Fuck U
3. Pills
4. Bullets
5. Kings of Speed
6. Wiped Out
7. Pulse
8. System
9. The Empty Bottle
10. Noise
11. Baptism
12. Remains of Nothing
13. Erase
14. Finding It So Hard
15. Collapse/Collide
16. Controlling Crowds
17. Dangervisit

Bis:
19. Lights
20. Again

foto: Paweł Rychter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *