Puss N Boots, trio z udziałem m.in. Norah Jones, prezentuje świąteczną EP-kę

Puss N Boots, trio, w skład którego wchodzą Norah Jones, Sasha Dobson i Catherine Popper, prezentuje świąteczną EP-kę „Dear Santa…”. 25 października ukazuje się wersja cyfrowa, CD zostanie wydane 1 listopada, a winyl trafi do sklepów 13 grudnia.

„Dear Santa…” to Norah Jones na wokalach, gitarze elektrycznej i perkusji; Dobson na wokalach, gitarze elektrycznej i perkusji oraz Popper na gitarze elektrycznej i basie elektrycznym. EP-ka to całkowicie nowe świąteczne nagrania oraz cover klasycznej kolędy „Silent Night”.
1. Christmas All Over Again (Norah Jones/Sasha Dobson/Catherine Popper)
2. The Great Romancer (Sasha Dobson/Don Was)
3. Christmas Butt (Catherine Popper)
4. It’s Not Christmas ‘Til You Come Home (Sarah Oda)
5. Silent Night (traditional)
 

Puss N Boots zostało utworzone w 2008 roku jako lokalny band grający na Brooklynie. W repertuarze grupy znalazły się utwory z gatunku americana, country, folk, pop i rock, które pozwoliły członkiniom grupy na pokazanie się z innej strony niż na swoich solowych projektach. Po latach wspólnych występów, w 2014 roku trio zdecydowało wydać pierwszy album zatytułowany „No Fools, No Fun” (Blue Note). Na albumie znalazły się oryginalne kompozycje, covery, nagrania studyjne a także wykonania live.
Grupa przez lata występowała na wielu festiwalach, m.in. Clearwater Festival, Green River Festival i Newport Folk Festival. Dziewczyny otwierały także trasę koncertową Neila Younga w 2015 roku. Puss N Boots wystąpiły w tym roku z utworem „The Grass Is Blue” podczas Grammy MusiCares Charity z okazji wręczenia nagrody Person of the Year dla Dolly Parton. Jones, Dobson i Popper wróciły także do studia, gdzie pracują nad nowym materiałem na kolejny album.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *