a-ha z “Take On Me” na żywo w Polsce!

Do koncertu zespołu a-ha  pozostały już tylko godziny. Nie zabraknie na nim takich hitów jak “Take On Me”, “The Sun Always Shines on T.V.” czy “Hunting High and Low”.

Wszystkie wspomniane hity pochodzą z debiutanckiego albumu zespołu “Hunting High And Low”, który od czasu premiery w 1985 roku rozszedł się w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy.

Na rynku dostępna jest nowa, 4 płytowa wersja wydawnictwa z tytułem “Hunting High And Low Expanded Edition”.

Pierwszy dysk  zawiera zremasterowaną wersję oryginalnej płyty.

Drugi krążek wypełniło kilkanaście nagrań demo, w tym wczesna wersja “Take On Me” nagrana w 1982 roku pod tytułem “Lesson One”. Ponadto fani znajdą tu wersje demo wszystkich singli z płyty: “The Sun Always Shines On T.V.”, “Train Of Thought”, “Love Is Reason” oraz oczywiście “Take On Me”.

Remiksy i singlowe wersje piosenek z “Hunting High And Low” wypełniły trzecią płytę. Znalazła się tam m.in. unikatowa edycja przeboju “The Sun Always Shines On T.V.” z 7-calowego singla  oraz remix “Hunting High And Low”. Na dysk trafiły ponadto wydłużone wersje “Train Of Thought” (Dub Mix) i “Take On Me” (1985 12″ Mix), razem z B-side’em “Driftwood” oraz “Stop! And Make Your Mind Up”. 

Czwarty krążek to alternatywna wersja oryginalnego albumu z wczesnymi, alternatywnymi miksami wszystkich piosenek z płyty, w tym “Take On Me” w miksie znanym z teledysku. Teledysku, który ma już prawie miliard osłon.

Panowie z a-ha mieli po naście lat, gdy stworzyli “Take On Me”. Jego wersji powstało tak wiele, że zespół wątpił, aby kiedykolwiek ujrzał światło dzienne. Historia tego jednego z najbardziej rozpoznawalnych hitów na świecie, została opowiedziana w 3 dokumentalnych video. Pierwszy poświęcony jest historii piosenki, drugi historii clipu a trzeci temu, jak utwór inspirował i nadal inspiruje. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *