„Chcesz się bać” – zapowiedź nowej płyty zespołu Dr Misio

chcesz jeszcze bardziej bać się (…) chcesz nienawidzić przecież dobrze wiesz jak – śpiewa Arek Jakubik w najnowszym singlu zespołu Dr Misio zatytułowanym „Chcesz się bać”. To zapowiedź nowego albumu „Strach XXI wieku”, który ukaże się w lutym 2020 roku.

Po świetnie przyjętej, nominowanej do Fryderyka 2018 za najlepszy album alternatywny roku, solowej płycie „Szatan na Kabatach”, Arek Jakubik ponownie nagrywa z Dr Misio. Przedsmakiem nowego materiału jest singiel „Chcesz się bać”. Jakubik tak opowiada o utworze:

13 stycznia 2019. Godzina 21.00. Koncert Dr Misio na WOŚP przed Pałacem Kultury. Kiedy zapowiadałem ze sceny piosenkę „Polacy”, mówiąc do ludzi, że nie obchodzi mnie kto jaką wyznaje religię czy na kogo głosuje, bo najważniejsze jest to, że wszyscy jesteśmy Polakami, nie wiedziałem jeszcze co się wydarzyło w Gdańsku. Ale ludzie już wiedzieli. Następnego dnia informacja o śmierci, smutek i myśl, że nic już w Polsce nie będzie takie jak kiedyś. Że coś się skończyło. Tamtego dnia skończyłem 50 lat. Tamtego dnia zacząłem się bać. Parę dni później powstała pierwsza wersja piosenki „Chcesz się bać”

Arek Jakubik

Do singla powstał stylowy, czarno-biały i pełen niepokoju klip, który można zobaczyć poniżej. Zdjęcia zrealizowano na warszawskiej Pradze, a za reżyserię odpowiada Piotr Domalewski, reżyser m.in. „Cichej nocy”. Za kamerą stanął Piotr Sobociński. W teledysku gościnnie pojawia się jeden z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia – Filip Pławiak. Znamy go z takich produkcji jak „Wołyń”, „Czerwony pająk”, „Demon” czy popularnych seriali „Chyłka”, „1983” oraz „Nielegalni”. Zagrał też w główną rolę w filmie fabularnym Arka Jakubika „Prosta historia o morderstwie” u boku Kingi Preis i Andrzeja Chyry.

Na dyskografię Dr Misio składają się trzy albumy studyjne. Ostatni z nich – „Zmartwychwstaniemy” – ukazał się w maju 2017 i był nominowany do Fryderyków za najlepszy album rockowy roku. W skład zespołu, poza Jakubikiem, wchodzą Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis, Jan Prościński oraz Max Kucharski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!