Muniek Staszczyk zagra w radiowej Trójce specjalny koncert dla zwycięzcy licytacji w ramach akcji “Święta bez granic 2019”

Już dziś 13 grudnia wieczorem Muniek zagra recital w studiu im. Osieckiej specjalnie dla pana Juliusza i jego bliskich. Koncert został wylicytowany w pierwszej aukcji radiowej Trójki w ramach akcji “Święta bez granic 2019”.

W licytacji koncertu Muńka Staszczyka pan Juliusz okazał się najbardziej hojnym darczyńcą – za akustyczny występ charyzmatycznego lidera grupy T.Love dał aż 35 tys. zł. Będzie to drugi publiczny występ Muńka po ciężkiej chorobie.

Autor “Poli” otarł się o śmierć, gdy w lipcu tego roku doznał wylewu krwi do mózgu. Fachowa pomoc w szpitalu w Londynie uchroniła artystę przed najgorszym, a dalsze leczenie – już w Polsce – na tyle poprawiło stan zdrowia wokalisty, że udało mu się dokończyć i wydać płytę solową zatytułowaną “Syn miasta”. Album ukazał się 18 października, ale Muniek musiał odwołać zaplanowane wcześniej koncerty.

Dzięki rehabilitacji wokalista stopniowo wraca do zdrowia i czuje się już na tyle dobrze, że zdecydował się ofiarować na aukcję w Trójce swój akustyczny koncert. Chętnych wśród słuchaczy do licytowania nie zabrakło – pierwszy singiel Muńka z płyty “Syn miasta”, czyli “Pola”, aż 8 razy był numerem jeden na “Liście Przebojów Programu 3”, a teledysk w serwisie YouTube ma już ponad 14,5 miliona wyświetleń.

Występ wylicytowany został przez Pana Juliusza, który zaoferował za “prywatny” koncert w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej aż 35 tys. zł. W wydarzeniu wezmą jego najbliżsi – rodzina i przyjaciele. Ale nie tylko. W trakcie pamiętnej audycji “Zapraszamy do Trójki”, prowadzonej jak zwykle przez Kubę Strzyczkowskiego, Pan Juliusz zaprosił również współfinalistów licytacji – Pana Bogusława z Warszawy, który za wejście swoich gości na koncert wpłacił 13 tys. zł oraz Pana Grzegorza (również ze stolicy) – on ofiarował za udział w wydarzeniu 5 tys. zł. Zaoferowana przez finałową Trójkę łączna kwota 53 tys. zł zasili w całości konto Fundacji Świętego Mikołaja, która przeznaczy je na stypendia dla zdolnych dzieci z niezamożnych polskich rodzin.

W tym roku Trójka zebrała – dzięki dwóm antenowym licytacjom i napływającym codziennie sms-om – już ponad 350 tys. zł.

Więcej o akcji: www.swietabezgranic.pl.

Mat. Prasowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *