Nowi artyści na Rock na Bagnie !

Ogłaszamy kolejnych wykonawców  Rock na Bagnie  w Goniądzu.

Przede wszystkim chcieliśmy się pochwalić, że przybędą do nas słynni nowojorczycy z THE TOASTERS i rozbujają całe Podlasie. Opiniotwórczy magazyn Mojo umieścił ich na trzecim miejscu zespołów ska wszech czasów i zostali wyprzedzeni tylko przez The Specials oraz The Skatalites! Szykujcie czarno-białe stroje i ćwiczcie kroki, bo zapowiada się ostra potańcówka.

Natomiast ARMIA zaprezentuje swą „Legendę”, niezwykłą płytę sprzed dwudziestu ośmiu lat, która do dziś uznawana jest za jedną z najważniejszych płyt polskiego rocka. Niezwykła ściana dźwięku stworzona przez jedynego i niepowtarzalnego Roberta Brylewskiego, wsparta potężnym głosem Tomka Budzyńskiego i jego mistycznymi, metaforycznymi opowieściami o człowieczeństwie ZNÓW zagrana zostanie na żywo.

Po raz pierwszy w Goniądzu pojawi się kolejna legenda – trójmiejska BIELIZNA, która przypomni, że Trójmiasto miało kiedyś niezwykłą Gdańską Scenę Alternatywną. Na czele zespołu stoi charyzmatyczny Jarek Janiszewski, jeden z najważniejszych poetów polskiego rocka. Dziś Bielizna niewiele się różni od tej sprzed trzydziestu lat, grają w niej muzycy, którzy zakładali zespół, a jedynym nowym nabytkiem jest świetny gitarzysta Krzysiek Stachura.

KONIEC ŚWIATA, jeden z najpopularniejszych zespołów alternatywnych, mający na koncie dziesięć płyt i setki koncertów pokaże, że na Śląsku można świetnie łączyć rock’n’roll z folkiem. BAiKA to natomiast Bagienny debiutant, choć muzycy, którzy go tworzą, do debiutantów nie należą. To nowa grupa Piotra Banacha, dawnego lidera Hey i Indios Bravos. Czy powtórzy sukces swoich poprzedników?

Wałbrzyski SAJGON pamięta jeszcze festiwal w Jarocinie w 1994, gdzie grał. Po wieloletnim niebycie znów występuje i zadebiutuje w Goniądzu.

Kolejną reaktywację przeżyli w Dębicy, skąd przyjedzie zespół MAMUSIU RATUJ w poprzednim wcieleniu znany jako Chaos Ukraina.

Przyjadą też dwie młode warszawskie ekipy: CRIMINAL TANGO, czyli zgraja stołecznych obiboków grających mieszankę punk rocka, rockabilly, z domieszką swingu, a wszystko utrzymane w charakterze Grzesiuka oraz MORON’S MORONS, którzy inspirują się garażowym graniem przełomu lat 60. i 70.,m.in. The Stooges czy The Dictators.

Z Wrocławia przybędzie też ZIMNA WOJNA, która reklamuje się, że „gra nieczysto, ale za to nierówno!”.

Mamy jeszcze kilku gości zagranicznych, którzy często przybywają z miejsc bardzo odległych. Po raz pierwszy będą u nas grać goście z Ameryki Południowej! THE MULLET MONSTER MAFIA przybędzie ze stanu São Paulo zaprezentować intensywną i ognistą muzykę surf łączoną z wpływami metalu i punka. Natomiast z miejscowości Mettman, czyli z centrum Zagłębia Ruhry przyjedzie FLEICHWOLF, energetyczna mieszanka punku, metalu, rocka, hardcore’u i noise.  Granice z Białorusią przeskoczą muzycy z Всё_CRAZY, którzy pokażą, że punk celtycki też może powstawać u naszych wschodnich sąsiadów. Z Moskwy przyleci THE ZAPOY!, reprezentant tamtejszej sceny oi.

Przypominamy, że przyszłoroczny festiwal odbędzie się w dniach 3-4 lipca, oczywiście na plaży miejskiej w Goniądzu (Podlasie). Wystąpi też basista UK Subs (kiedyś grający z Iggy Popem i w supergrupie Urban Dogs) Alvin Gibbs z zespołem Disobendient Servants

Do kwietnia trwają też cykliczne przesłuchania w warszawskim klubie Mechanik. Wyłoniony zostanie w nich jeden zespół, który rozpocznie przyszłoroczny Rock Na Bagnie. Na razie zgłosiło się siedemdziesiąt grup.

Do końca roku cena karnetów wynosi tylko 80 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!