NOWY UTWÓR Z KONCERTOWEGO ALBUMU GARY MOORE’A

31 stycznia 2020 to data premiery nowego koncertowego wydawnictwa Gary Moore’a. Album nosi tytuł „Live From London”. Drugim singlem z krążka jest „Since I Met You Baby” i można go posłuchać tutaj:

Poprzedni udostępniony utwór to „Oh, Pretty Woman”:

Kariera Gary Moore’a była pełna zwrotów akcji, a sam artysta świetnie odnajdywał się w różnych stylach muzycznych. Irlandczyk słynął z doskonałych występów na żywo. Jednym z dowodów tego stanu rzeczy jest występ z 2 grudnia 2009 roku, czyli zaledwie czternaście miesięcy przed przedwczesną śmiercią muzyka w wieku 58 lat. Gary Moore zagrał wówczas klubowy koncert w londyńskiej Islington Academy. Teraz, 10 lat później, dzięki Provogue / Mascot Label, nigdy wcześniej niepublikowane nagrania ujrzą światło dzienne.

Moore nigdy nie krył swojej miłości do bluesa. Bluesowe utwory zdecydowanie zdominowały tracklistę wydawnictwa „Live From London”, a we wszystkich kawałkach słychać wpływy takich gigantów jak: Paul Butterfield, John Mayall, Eric Clapton oraz Peter Green.

Gary Moore współpracował z wieloma uznanymi wykonawcami, począwszy od Beat Boys i Skid Row z Dublina, poprzez Thin Lizzy i Colosseum II. Na wczesnych płytach solowych skłaniał się wyraźnie ku muzyce hard rockowej, a nawet heavy metalowej. W 1990 roku ukazał się przełomowy dla artysty album, „Still Got The Blues”, a utwory z tego krążka nie opuściły koncertowych setlist aż do końca życia gitarzysty.

„Live From London” pokazuje jak bardzo utalentowanym muzykiem był Gary Moore. Szczegółowa lista utworów tego wydawnictwa przedstawia się następująco:

 1. Oh, Pretty Woman
 2. Bad For You Baby
 3. Down The Line
 4. Since I Met You Baby
 5. Have You Heard
 6. All Your Love
 7. Mojo Boogie
 8. I Love You More Than You’ll Ever Know
 9. Too Tired / Gary’s Blues 1
 10. Still Got The Blues
 11. Walking By Myself
 12. The Blues Is Alright
 13. Parisienne Walkways

„Live From London” będzie dostępny w Polsce 31 stycznia 2020 dzięki Mystic Production.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!