Bieg „Policz się z cukrzycą” w nowym wydaniu

Bieg „Policz się z cukrzycą” odbędzie się już po raz 14. – na stałe wpisał się on w coroczne świętowanie Finału WOŚP. W tym roku jednak należy się przygotować na kilka nowości. Po pierwsze, Bieg odbędzie się nie w finałową niedzielę, ale w przeddzień 28. Finału, tj. 11 stycznia 2020 roku. Po drugie, po raz pierwszy wystartuje Bieg Wirtualny, dający możliwość wszystkim biegaczom na całym świecie pobiec dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i dołożyć swoją cegiełkę do szczytnego celu.

W pierwszym biegu w 2006 roku wzięło udział 1796 biegaczy – była to liczba symboliczna, ponieważ dokładnie tyle było na tamten moment w Polsce zakupionych przez Orkiestrę osobistych pomp insulinowych dla dzieci. Teraz za datki zebrane przy rejestracji na bieg kupowane są pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Dotychczas dzięki biegom organizowanym w latach 2014-2019 Fundacja WOŚP kupiła 72 pompy dla kobiet ciężarnych z cukrzycą!   
Zakup pomp jest wsparciem jednego z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP – Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Natomiast hasło przewodnie biegu wspiera akcję prowadzoną przez Fundację – „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, umieszczając na opakowaniach produktów żywnościowych ważne dla diabetyków informacje.
Głównym sponsorem biegu jest Dawtona – producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych, dzielnie wspierający akcję “Policz się z cukrzycą”.
W tym roku zmianie ulegnie data, miejsce startu oraz trasa warszawskiego biegu. Nie wyruszy on bowiem z Placu Defilad, a z Placu Teatralnego, gdzie zaledwie dzień później funkcjonowało będzie Studio 28. Finału WOŚP. Start biegu jest planowany na 11:45, jego dystans to tradycyjnie 5 km, a minimalny datek na wsparcie celu to 40 zł. W warszawskim biegu wystartuje 5 000 osób – rejestracja prowadzona jest na platformie Slotmarket do 3 stycznia lub do momentu wyczerpania puli pakietów. W tym momencie pozostały już jedynie 182 pakiety.
Poza wydarzeniem w Warszawie w Polsce wystartuje ponad 150 biegów. WOŚP będą także wspierać biegacze w Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii.
Tegoroczną nowością jest  Wirtualny Bieg „Policz się z cukrzycą”, który dedykowany jest osobom chcącym wesprzeć szczytny cel, ale niemogącym wziąć udziału w żadnym z wydarzeń. O miejscu, dacie i czasie startu decyduje sam uczestnik, jedynym warunkiem, jaki musi zostać spełniony, jest pokonanie 5 km w dowolnej formie (bieg, marsz, pływanie, jazda na rowerze, wózku inwalidzkim, czy hulajnodze) i zarejestrowanie tego przy użyciu urządzenia GPS, aplikacji mobilnej do monitorowania aktywności sportowych bądź zegarka z GPS itp. Po pozytywnej weryfikacji ukończenia dystansu uczestnik wirtualnego biegu również otrzyma pamiątkowy medal. Rejestracja na bieg również przebiega na platformie Slotmarket.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *