Aukcje na rzecz WOŚP od naszych fotografów

W ostatnią niedzielę zakończył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Deklarowana kwota na zakończenie finału to: 115 362 894 zł. Pomimo tego, w sieci trwa jeszcze mnóstwo aukcji, z których wszystkie wylicytowane kwoty zostaną przekazane na WOŚP. Ile ostatecznie zostanie przekazane na cele charytatywne, zależy głównie od nas!

W tym roku dwójka fotografów współpracujących z naszym portalem postanowiła przekazać wydrukowane zdjęcia wraz z autografami artystów, których uwiecznili.
 
Na aukcji znalazło się zdjęcie zespołu Nocny Kochanek wykonane w 2019 roku w Poznaniu przez Karolinę Kiragę oraz cztery zdjęcia, tworzące pełen zestaw, przedstawiające zespół Deep Purple, który wystąpił w 2014 roku również w stolicy Wielkopolski, wykonane przez Pawła Rychtera.
 

Więcej szczegółów dotyczących aukcji znajduje się w opisach każdej z ofert.
 
O autorach:
Karolina Kiraga jest poznańską fotografką, specjalizującą się w fotografii koncertowej. Fotografią zaczęła się na poważnie interesować w 2009 roku, kiedy uczestniczyła w swoim pierwszym koncercie zespołu SAMI. Od tamtej pory powstało ponad 30 tysięcy zdjęć i ta liczba stale rośnie. Współpracuje m.in. z portalem Kulturalne Media, czy Strefa Music Art. Autorka zdjęć prowadzi również swojego fanpage’a na Facebooku, Karolina Kiraga ᴾᴴᴼᵀᴼ.
 
Paweł Rychter pochodzi z Poznania. Jedną z jego pasji, na którą przeznacza ogromną część wolnego czasu jest fotografia, którą zajmuje się odkąd tylko pamięta. Specjalizuje się w fotografii koncertowej i sportowej. Współtworzy portal LepszyPOZNAN.pl oraz współpracuje m.in. z portalem Strefa Music Art oraz Kulturalne Media. Pawła prace można oglądać na jego fanpage’u, PawelRychterPhotography.
 
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. Do tej pory Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,1 mld PLN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *