Cage The Elephant prezentuje nową wersję “Broken Boy z Iggym Popem!

“Cage The Elephant, pędząc przez rożne muzyczne tereny, wciąż utrzymują fanów w napięciu, jaki będzie ich kolejny ruch”Clash

Cage The Elephant wypuścili dzisiaj nową wersję utworu „Broken Boy”, ze swojego świetnie przyjętego, nominowanego do Grammy albumu Social Cues. Zaproszenie do współpracy z grupą przyjął ojciec chrzestny punka, który zaśpiewał zwrotkę w nowej odsłonie piosenki, otwierającej piątą płytę zespołu.

Iggy Pop był pod wrażeniem współpracy z zespołem: „To pełen energii zespół, który żyje jak na prawdziwych rockmenów przystało, więc przez parę chwil mogłem się poczuć jak jeden z tych chłopaków. Jak dla mnie, brzmi doskonale!”. Słów podziwu nie szczędzi też wobec Iggy’ego Matt Schultz, lider grupy: „Jest pionierem w tylu dziedzinach: w pisaniu tekstów, w rozwoju kultury, poetyckości, tworzeniu obrazu i muzyki oraz stylu. To wyjątkowe, móc dzielić nawet moment z takim pięknym wizjonerem”, powiedział Matt. „Jestem wdzięczny i wzruszony, że miałem szansę doświadczyć nie tylko jego procesu twórczego, ale również jego uprzejmości, pokory i tego jakim jest człowiekiem. To takie duże świadectwo dla mocy miłości”.

W ostatnim czasie Cage The Elephant zostali nominowani do Grammy w kategorii Najlepszy Album Rockowy za Social Clues. To ich trzecia nominacja. W 2017 roku statuetkę Grammy dla zespołu zdobył album „Tell Me I’m Pretty”, a ich album „Melophopia” został nominowany w 2015 roku jako najlepsza alternatywna płyta. Tegoroczna, 62. gala nagród Grammy odbędzie się 26 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *